Edytorstwo Kalendarze

KOLEJNA EDYCJA JEDYNEGO W SWOIM RODZAJU KALENDARZA DRUKARNI OPOLGRAF

Opolgraf po raz drugi wydał limitowany kalendarz. W zeszłym roku w sesji zdjęciowej wzięli udział sami pracownicy drukarni, tym razem wdzięcznymi gwiazdami obiektywu były ich dzieci. Drukarnia znana jest w środowisku wydawniczym z niekonwencjonalnych pomysłów m.in. z projektu spotkań autorskich „Fabryka Inspiracji”, filmowych kartek świątecznych, warsztatów poligraficznych o niebanalnej oprawie. Najnowszy projekt drukarni również zaskakuje.

W tym roku główną tematyką oraz ideą kalendarza jest świat bajki i książki. Na kartach kalendarza odnajdujemy 12 fenomenalnych zdjęć autorstwa profesjonalnego fotografa, które interpretują tematykę bliską nie tylko dzieciom. Z kartek kalendarza uśmiechają się dzieci naszych pracowników, nadające kolor i sens życiu wielu z nas. Każde ujęcie porusza wyobraźnię, mamy fruwające literki, papierowy statek piracki, zaczarowane książki, linę z papieru. Oczywiście ogniwem spajającym cały kalendarz są, podobnie jak w zeszłym roku, książki oraz materiały, z których są wykonane mówi Marta Obłonczek, specjalistka ds. marketingu drukarni Opolgraf, koordynatorka projektu. Z jednym wyjątkiem – czerwcowe zdjęcie nawiązuje do zbliżających się wielkimi krokami rozgrywek Euro 2012 – dodaje.

Przed obiektywem stanęło 20 dzieci pracowników Opolgrafu. Praca z profesjonalną stylistką czy fotografem była dla nich niecodziennym wyzwaniem, ponieważ żadne z nich nigdy wcześniej nie parało się modelingiem. Bardzo dużą rolę podczas sesji odegrali rodzice, którzy oswajali dziecko z planem zdjęciowym i obiektywem. Wspólnie śpiewaliśmy kołysanki, zabawialiśmy maskotkami, nagradzaliśmy lizakiem. Każde dziecko z planu zdjęciowego wychodziło z uśmiechem. Całej sesji towarzyszyła miła atmosfera nawet podczas sytuacji trudnych, których nigdy nie brakuje w czasie realizacji takich projektów – mówi Wiktoria Maj odpowiedzialna za stylizacje.

Kalendarz drukarni Opolgraf na rok 2012 można zobaczyć na stronie www.opolgraf.com.pl. Zapraszamy serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *