Edytorstwo Kalendarze

KOLEJNA EDYCJA JEDYNEGO W SWOIM RODZAJU KALENDARZA DRUKARNI OPOLGRAF

Opolgraf po raz drugi wydał limitowany kalendarz. W zeszłym roku w sesji zdjęciowej wzięli udział sami pracownicy drukarni, tym razem wdzięcznymi gwiazdami obiektywu były ich dzieci. Drukarnia znana jest w środowisku wydawniczym z niekonwencjonalnych pomysłów m.in. z projektu spotkań autorskich „Fabryka Inspiracji”, filmowych kartek świątecznych, warsztatów poligraficznych o niebanalnej oprawie. Najnowszy projekt drukarni również zaskakuje.

W tym roku główną tematyką oraz ideą kalendarza jest świat bajki i książki. Na kartach kalendarza odnajdujemy 12 fenomenalnych zdjęć autorstwa profesjonalnego fotografa, które interpretują tematykę bliską nie tylko dzieciom. Z kartek kalendarza uśmiechają się dzieci naszych pracowników, nadające kolor i sens życiu wielu z nas. Każde ujęcie porusza wyobraźnię, mamy fruwające literki, papierowy statek piracki, zaczarowane książki, linę z papieru. Oczywiście ogniwem spajającym cały kalendarz są, podobnie jak w zeszłym roku, książki oraz materiały, z których są wykonane mówi Marta Obłonczek, specjalistka ds. marketingu drukarni Opolgraf, koordynatorka projektu. Z jednym wyjątkiem – czerwcowe zdjęcie nawiązuje do zbliżających się wielkimi krokami rozgrywek Euro 2012 – dodaje.

Przed obiektywem stanęło 20 dzieci pracowników Opolgrafu. Praca z profesjonalną stylistką czy fotografem była dla nich niecodziennym wyzwaniem, ponieważ żadne z nich nigdy wcześniej nie parało się modelingiem. Bardzo dużą rolę podczas sesji odegrali rodzice, którzy oswajali dziecko z planem zdjęciowym i obiektywem. Wspólnie śpiewaliśmy kołysanki, zabawialiśmy maskotkami, nagradzaliśmy lizakiem. Każde dziecko z planu zdjęciowego wychodziło z uśmiechem. Całej sesji towarzyszyła miła atmosfera nawet podczas sytuacji trudnych, których nigdy nie brakuje w czasie realizacji takich projektów – mówi Wiktoria Maj odpowiedzialna za stylizacje.

Kalendarz drukarni Opolgraf na rok 2012 można zobaczyć na stronie www.opolgraf.com.pl. Zapraszamy serdecznie!

Dodaj komentarz