Ludzie polskiej poligrafii

Prof. Wieczorek obchodzi jubileusz

W sierpniu 2013 roku roku 50-lecie pracy zawodowej obchodził Mirosław Wieczorek, inżynier poligraf.


W 1963 roku Mirosław Wieczorek ukończył naukę w Zasadniczej Szkole Poligraficznej w Nowej Rudzie. Po przeprowadzce do Warszawy rozpoczął pracę jako zecer w Stołecznych Zakładach Graficznych w Zakładzie nr 2 przy ul. Podchorążych 39. Naukę zawodu kontynuował w Wieczorowym Technikum Poligraficznym, które ukończył w 1966 roku. Następnie wyjechał do Lipska, Niemcy, gdzie do roku 1971 studiował w Inżynierskiej Szkole Poligraficznej.

Po ukończeniu studiów pracował w Olsztyńskich Zakładach Graficznych jako technolog i starszy technolog, a później w Prasowych Zakładach Graficznych w Koszalinie, gdzie przez kilka lat pracował na stanowisku głównego technologa, szefa produkcji, a następnie zastępcy dyrektora ds. produkcji. W tym czasie ukończył również Studium Podyplomowe w Instytucie Ekonomiki Przemysłu na Politechnice Szczecińskiej.

W 1979 roku założył w Koszalinie prywatną firmę sitodrukową MIREX, która wytwarzała foliogramy (piktogramy) na potrzeby kształcenia zawodowego prowadzonego przez Instytut Rolnictwa w Brwinowie oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Słupsku.
Na początku lat 90. ubiegłego wieku pracował na stanowisku szefa produkcji w drukarni AZET w Pruszkowie.

Od 1997 roku do chwili obecnej związany z firmą Heidelberg Polska. Swoje ogromne doświadczenie wykorzystuje przy wsparciu technicznym działów sprzedaży i serwisu maszyn i urządzeń oferowanych w Polsce.

Firma Heidelberg Polska składa najserdeczniejsze życzenia jubilatowi!
Do życzeń przyłącza się redakcja „Wydawcy”!
(info Heidelberg Polska)

Dodaj komentarz