Drukarnie

OZGraf gości wydawców

22 i 23 września Olsztyńskie Zakłady Graficzne gościły wydawców na kolejnym spotkaniu. Tym razem dyrekcja zakładu wybrała urokliwy i pełen tajemnych przejść zamek krzyżacki w Rynie i tym samym spełniła obietnicę organizowania raz do roku branżowego seminarium dla swych klientów, połączonego z miłym wieczornym spotkaniem.


Z referatami branżowymi wystąpili przedstawiciele firm Kodak Polska (Sławomir Iwanowski, referat ,,Inny model wydawniczy? Jak w przyszłości przejść z modelu ‘drukuj i sprzedaj’ na model ‘sprzedaj a potem drukuj'”), Michael Huber Polska (Robert Kuczera – ,,Quo vadis książko?”), Papyrus (Jolanta Białas – oferta papierów dziełowych) – nowość w ofercie tej firmy z papierni Salzer Papier zaprezentował Herald Egger. O ostatnich zmianach w Olsztyńskich Zakładach Graficznych krótko opowiedział Radosław Bogus. Niezwykle ciekawą prezentację poświęconą najnowszym tendencjom w projektowaniu wydawniczym przedstawił Michał Warda, krytyk i historyk design’u.

Po raz drugi przyznano nagrody w konkursie wydawniczym. Tym razem dyrekcja zakładu powołała niezależne jury, w skład którego weszli Dorota Koman, Roman Czyjarek, Piotr Dobrołęcki, Janusz Górski, Andrzej Palacz. Z zaprezentowanych kilkudziesięciu pozycji drukowanych w OZGRAF jury wybrało najlepsze w kilku kategoriach. A oto główne nagrody w poszczególnych kategoriach”: ,,Dobra i wymagająca książka” – Wydawnictwo Tako za ,,Wielką księgę portretów zwierząt”, ,,Książka dla dzieci” – Wydawnictwo Bajka za ,,Zielony, Nikt i Ktoś”, ,,Wydarzenie wydawnicze” – Wydawnictwo Dwie Siostry za ,,Mapy” w kilku wersjach językowych. ,,Za skuteczne łączenie wysokiej klasy jakości wydawniczej z promowaniem uniwersalnych wartości i dociekaniem prawdy, a w konsekwencji sukces międzynarodowy” przewodniczący jury Piotr Dobrołęcki i OZGRAF przyznali specjalną nagrodę dla Wydawnictwa Rosikon Press za ,,Dowody Tajemnicy” i ,,Świadkowie Tajemnicy” w kilku wersjach językowych.

Wieczorem, na uroczystej kolacji rycerskiej gości bawił komtur Stefan z rycerzami.
Drugiego dnia zakończono turniej tenisa ziemnego (wygrał Tomasz Kusowski) a wydawcy wzięli udział w panelu dyskusyjnym prowadzonym przez prezesa Zarządu OZGRAF Piotra Cioska pt. ,,W poszukiwaniu klucza na rynku wydawniczym”. W charakterze panelistów wystąpili przedstawiciele trzech oficyn wydawniczych: Dwie Siostry, Marginesy, Tako.

Przyszłoroczne spotkanie z wydawcami poświęcone będzie 70-leciu OZGRAF!

(Zdjęcia ze spotkania zamieściliśmy na stronie ,,Wydawcy” na Facebooku). (ap)

Dodaj komentarz