Edytorstwo Różne Targi Targi w Polsce

GALL ANONIM W EDYCJI ORBIS PICTUS

Orbis Pictus jest jedynym w Polsce wydawnictwem zajmującym się tworzeniem ksiąg faksymilowych, czyli wiernych kopii manuskryptów, inkunabułów i starodruków. Wybieramy tylko takie tytuły, które są niedostępne na rynkach aukcyjnych lub osiągają na nich niebotyczne wartości, stając się praktycznie nieosiągalne. Faksymile takich dzieł to jedyna szansa na posiadanie w swoich zbiorach najcenniejszych ksiąg świata. Powstają przy użyciu skomplikowanych procesów poligraficznych oraz dzięki ogromnej wiedzy i pasji specjalistów różnych dziedzin.

Czcionka, rodzaj papieru czy zabrudzenia, jakie powstały w ciągu wieków, odwzorowywane są z niezwykłą dokładnością i starannością. Efektem tych prac są prawdziwe dzieła sztuki, które pozostają w zasięgu kolekcjonerów, bibliofilów, estetów czy inwestorów.

Wydawnictwo podczas tegorocznej edycji 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, zapozna Państwa z najcenniejszymi księgami świata, opowie o tym co sprawia, że są najbardziej ekskluzywnymi podarunkami zdobiącymi biblioteki prezydentów, inwestorów i kolekcjonerów dzieł sztuki.
Podczas targów odbędą się także dwie niezwykłe premiery. Pierwszą i najważniejszą z nich jest Kronika polska Galla Anonima. Tworząc ją wzorowaliśmy się na autentycznych, średniowiecznych materiałach. Zadbaliśmy o to, aby księga posiadała drobne usterki charakterystyczne dla starych rękopisów. Kronika będzie wydana w ściśle limitowanym nakładzie 298 sztuk w tym 49 sztuk wykonanych będzie w niezwykle ekskluzywnej wersji kolekcjonerskiej. Drugą publikacją jest zbiór szesnastu widoków z Wrocławia – Guckkastenbilder. Trzecia księga, to zapowiedź premiery światowej klasy faksymile jednego z największych dzieł marynistyczno-kartograficznych, pochodzącego z XVII wieku atlasu Le Neptune Francois. Zapraszamy na stoisko numer 62 w hali WISŁA.
(info Orbis Pictus)

Dodaj komentarz