Drukarnie

Stambuł w Opolgrafie

Drukarnia Opolgraf od lat pokazuje, że biznes można umiejętnie łączyć z działalnością kulturalną, społeczną oraz sztuką. Od niedawna przechadzając się korytarzem firmy można podziwiać oryginalną instalację artystyczną składającą się z wydrukowanych w Opolgrafie książek. Co ciekawe, wiszących z sufitu. Czy warto łączyć biznes z działalnością społeczną i kulturalną? Opolgraf pokazuje, że sztukę można podziwiać nie tylko w muzeach, ale również w przestrzeni biurowej!


Sztuka w firmie
Według aktorki Mary Lou Cook „Kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa”. Jednak kreatywność to przede wszystkim zdolność to rozwiązywania konfliktów i problemów, jakich na co dzień doświadczamy zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Jak w pracy można wyzwalać kreatywność wśród pracowników? Kreatywnością.
Sztukę i biznes można traktować jako odległe galaktyki, które nie mają ze sobą wiele wspólnego. Jednak trend łączenia tych dwóch dziedzin jest coraz bardziej rozwijany, a przedsiębiorcy dostrzegają coraz więcej korzyści z niej wynikających. Współczesne biura są nie tylko do siebie podobne, ale często pozbawione indywidualności i charakteru. Nie bez przyczyny tak duże firmy jak Google, Facebook czy Onet, kładą ogromy nacisk na kreatywne i niekonwencjonalne aranżowanie przestrzeni biurowej. Ciekawe wnętrza wyróżniają firmę, ale przede wszystkim wprowadzają powiew świeżości
w biurowe czy produkcyjne przestrzenie.

Inspiracja
Pracowników drukarni oraz przyjeżdżających do firmy gości może zadziwiać niekonwencjonalne podwyższenie sufitu na korytarzu Opolgrafu. W instalacji wykorzystano książki wydrukowane w firmie, które stanowiły odpad produkcyjny. Prezes Opolgrafu, Mirosław Szewczyk, jako pomysłodawca projektu wspomina, że zainspirował się podobną wystawą w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Istanbule. W Muzeum można podziwiać wiszące książki autorstwa brytyjskiego artysty Richarda Wentwortha. Jednak nie trzeba wyjeżdżać do Turcji, by móc podziwiać podobną instalację artystyczną. Istanbul w Opolgrafie? Zdecydowanie. Wszelkie wystawy, obrazy, instalacje artystyczne są ciekawą wizytówką firmy, która cieszy się zainteresowaniem klientów oraz pracowników. To przede wszystkim złamanie rutyny i konwencjonalności. Instalacja wiszących książek w Opolgrafie przedstawia firmę jako kreatywnego i nowoczesnego partnera nie tylko w dziedzinie biznesu.

Inne działalności Opolgrafu
Dla przypomnienia Drukarnia Opolgraf niejednokrotnie pokazała, że działalność społeczna
i charytatywna nie jest Zarządowi oraz Pracownikom obca. Firma od ośmiu lat organizuje Fabrykę Inspiracji, gdzie zaprasza pisarzy i osoby związane z kulturą na spotkania autorskie, angażuje się i pełni rolę sponsora w licznych inicjatywach społecznych. Czynnie uczestnicy w projektach charytatywnych takich jak siępomaga czy Szlachetna Paczka. Teraz Opolgraf znowu łamie stereotypy i pokazuje, że małe muzeum sztuki można mieć w swoich czterech, opolgrafowskich ścianach.
(info Opolgraf)

Dodaj komentarz