Edytorstwo Kalendarze

“MUZYCZNY” KALENDARZ OPOLGRAFU

„W Opolgrafie wszystko gra!” – przeczytamy na tytułowej stronie kalendarza 2016 Opolgrafu. Kalendarz składa się z artystycznych zdjęć pracowników z instrumentami muzycznymi w drukarni. Zamysłem było skontrastowanie industrialnego charakteru fabryki z klasyczną elegancją i muzyczną nutą.

Projekt zapowiada duże wydarzenie kulturalne organizowane przez Drukarnię Opolgraf oraz Fundację Fabryka Inspiracji.

Każda z fotografii przedstawia inną historię z których bije cała paleta emocji, od radości po złość, smutek elegancję i wyniosłość.
Tak jak w czytanej książce są bohaterowie których lubimy bardziej bądź mniej, są ulubione rozdziały i zapamiętane cytaty. Kalendarz Opolgrafu niczym drukowane w firmie książki budzi wiele emocji. Jego celem było pokazanie jak cienka linia dzieli sztukę drukarską z dziełem muzycznym, a drukarnię można przyrównać do pracowni artystycznej.

Kalendarze najczęściej kojarzą się z użytkowością, wystylizowanych modeli w studiu fotograficznym. Drukarnia Opolgraf pokazała, że można zrobić artystyczne i eleganckie zdjęcia w industrialnej przestrzeni produkcyjnej. Nie bez przyczyny cały kalendarz jest w odcieniach szarości po czernie. W ten sposób autorzy chcieli podkreślić tajemniczość i klimat zdjęć.

Autorami fotografii są znani z niekonwencjonalnych zdjęć Arkadiusz Branicki oraz Piotr Musiał. Chcieliśmy Państwu pokazać kulisy powstawania projektu, dlatego zapraszamy do oglądnięcia filmu wykonanego przez Filipa Ożarowskiego!

Link do filmu >>>

(info Drukarnia OPOLGRAF)

Dodaj komentarz