Festiwale literackie

Radomska Wiosna Literacka 2016

Trwający od poniedziałku festiwal jest jedną z najważniejszych imprez popularyzujących literaturę w Radomiu. Na pięciodniowe wydarzenie składa się zwykle cykl spotkań z pisarzami i poetami. Organizator – Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu – co roku zaprasza na nie uznanych twórców, laureatów prestiżowych nagród literackich oraz debiutujących, lokalnych pisarzy i poetów.


W tym roku z czytelnikami z Radomia spotkają się m.in. Jacek Dehnel – poeta, prozaik, uznany tłumacz literatury angielskiej, laureat Paszportu Polityki za rok 2006 za powieść Lala; Sylwia Chutnik – pisarka, kulturoznawczyni, działaczka społeczna, laureatka Paszportu Polityki za rok 2008 za Kieszonkowy atlas kobiet oraz Włodzimierz Kowalewski – prozaik, krytyk literacki, autor m.in. powieści Excentrycy, na podstawie której, powstał scenariusz filmu w reżyserii Janusza Majewskiego. Wszyscy zaproszeni do Radomia twórcy byli w poprzednich latach nominowani do nagrody NIKE.

W ramach Radomskiej Wiosny Literackiej odbędą się także recitale poetyckie oraz otwarcie wystawy ekslibrisów, nagrodzonych w siedmiu edycjach Ogólnopolskiego Konkursu „Ekslibris″, organizowanego przez Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu.

Radomska Wiosna Literacka odbywa się po raz 39. Potrwa od poniedziałku do piątku. (PAP)

Dodaj komentarz