Targi Targi w Polsce

Silesiana 2016

W dniach 21-23 kwietnia 2016 r. we Wrocławiu odbędzie się 7. edycja targów książki regionalnej SILESIANA – Dolnośląski Salon Wydawniczy.


To cykliczna impreza organizowana przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną od 2010 roku. Ma formę targów połączonych ze spotkaniami autorskimi, konkursami i wystawami, a jej celem jest zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców dorobku wydawniczego Dolnego Śląska, szczególnie publikacji wydawanych przez małe, nieznane szerzej wydawnictwa.

Publiczność zwiedzająca targi może zapoznać się z książkami, czasopismami oraz innymi materiałami dotyczącymi historii, kultury, gospodarki i atrakcji turystycznych Dolnego Śląska; zwiedzający mogą poznać twórczość miejscowych pisarzy i dziennikarzy.

Od roku 2012 w trakcie targów wręczana jest Nagroda Wydawnicza Silesiana za publikację, która treścią, osobą autora i/lub formą edytorską najlepiej promuje Dolny Śląsk i stanowi wizytówkę regionu.

Podczas targów Silesiana odbędzie się kilkanaście spotkań autorskich i prelekcji. Kilka przeznaczonych jest dla najmłodszych m.in. spotkanie z Małgorzatą Żółtaszek, wrocławską autorką książek dla dzieci, oraz Krzysztofem Głuchem, który poprowadzi dzieci „Szlakiem wrocławskich krasnali”.

Dla dzieci zaplanowano także trzy wycieczki po mieście z przewodnikami miejskimi i autorami książek o Wrocławiu – dwie prowadzić będą szlakiem wrocławskich krasnali, trzecia natomiast to „Wieczorny spacer z dreszczykiem” po wrocławskim Rynku, na który zaprasza przewodnik miejski Marta Miniewicz.

Wszystkich wielbicieli Dolnego Śląska zapraszamy na spotkanie z Joanną Lamparską, która opowie o tajemnicach, zagadkach i skarbach Dolnego Śląska. Wykład połączony będzie promocją najnowszej książki autorki pt. „Ślęża dla odkrywców”.

O „Najnowszych atrakcjach Dolnego Śląska” opowie Marek Perzyński, zaś dla pasjonatów poezji przygotowaliśmy spotkanie z wrocławskim poetą Gabrielem Leonardem Kamińskim.

Miłośników komiksu z pewnością zainteresuje spotkanie z kultowym autorem Krzysztofem „Prosiakiem” Owedykiem. W ciągu komunikacyjnym na drugim piętrze biblioteki zostanie zaprezentowana wystawa prac artysty.

Jak co roku, targom towarzyszą trzy konkursy: „Młody Poeta Dolnego Śląska” skierowany do każdego twórcy bez względu na wiek, „Gry i zabawy mojego dzieciństwa – opowieści dolnośląskich seniorów” konkurs na opowiadanie dla seniorów oraz konkurs skierowany dla wydawców o Nagrodę Silesiana, na publikację wydaną w 2016 roku promującą Dolny Śląsk.

Dodaj komentarz