Konkursy

Krzysztof Pindral uhonorowany medalem Zasłużony dla Poligrafii

W dniu 7. maja br. podczas corocznego Balu Polskiej Izby Druku, który odbył się w hotelu The Westin Warsaw, prezes Izby pan Edward Dreszer odznaczył medalem „Zasłużony Dla Polskiej Poligrafii” pana Krzysztofa Pindrala, prezesa zarządu Heidelberg Polska. Pozostali odznaczeni tym medalem to pan Janusz Cymanek (prezes zarządu Michael Huber Polska) oraz pan Włodzimierz Skleniarz (właściciel Drukarni Skleniarz).


Zgodnie z regulaminem Kapituły Medalu „Zasłużony Dla Polskiej Poligrafii” medal ten jest przyznawany „osobom fizycznym za przyczynienie się do rozwoju krajowej poligrafii, wzrostu jej jakości produkcji oraz jej popularyzacji i promocji tak w kraju jak za granicą.”
Wśród członków Kapituły i posiadaczy medalu znajdują się m.in. przedsiębiorcy, przedstawiciele świata nauki, dziennikarze, twórcy.

Podczas Balu Polskiej Izby Druku miała miejsce Gala XVII edycji konkursu o nagrodę Złotego Gryfa. Firma Heidelberg Polska była tradycyjnie jednym ze sponsorów obu wydarzeń. W uroczystym wieczorze uczestniczyło blisko 200 osób.

Krzysztof Pindral, prezes zarządu Heidelberg Polska jest z wykształcenia magistrem inżynierem poligrafem. Dyplom Wyższej Szkoły Technicznej w Lipsku uzyskał w 1983 roku. Po studiach rozpoczął pracę w Kieleckich Zakładach Graficznych, gdzie pracował na stanowisku dyrektora technicznego. Następnie zdobywał doświadczenie pracując
w firmach handlowych branży poligraficznej. Od 1991 roku związany jest z firmą Heidelberg Polska (wcześniej Berthold & Stempel). W 1997 roku objął funkcję prezesa zarządu, którą pełni do chwili obecnej. Jest Kawalerem Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga. Posiada liczne wyróżnienia i nagrody za aktywne angażowanie się w różne przedsięwzięcia gospodarcze i edukacyjne związane z branżą poligraficzną.

Zdjęcie: Krzysztof Pindral, prezes zarządu Heidelberg Polska odznaczony medalem „Zasłużony Dla Polskiej Poligrafii” podczas Balu Polskiej Izby Druku 2016.
(info Heidelberg Polska)

Dodaj komentarz