Kadry

Zmiany kadrowe w Grupie Wydawniczej Foksal

Empik S.A. – od sierpnia 2016 roku wyłączny udziałowiec Grupy Wydawniczej Foksal – ogłasza zmiany w Spółce. Na stanowisko prezesa GWF z dniem 15 listopada został powołany Krzysztof Leśniewski, a nowym dyrektorem wydawniczym został Marcin Meller.


Prezes Empiku, Ewa Szmidt-Belcarz, komentując zmianę, powiedziała: – Jestem przekonana, że pod przewodnictwem Krzysztofa i Marcina Grupa Wydawnicza Foksal będzie się dynamicznie rozwijać i umocni swoją silną pozycję w branży wydawniczej. GWF to największy wydawca na polskim rynku, w portfolio skupia renomowane oficyny wydawnicze obecne na rynku od ponad 20 lat: W.A.B., Buchmann oraz Wilgę.
Wśród najważniejszych zadań dla nowego Prezesa i Dyrektora Wydawniczego wymienia: zbudowanie atrakcyjnej oferty dla czytelników, zaproszenie do współpracy nowych autorów i wzmocnienie wizerunku należących do Grupy brandów wydawniczych.

Krzysztof Leśniewski – związany z rynkiem wydawniczym od 2000 roku – najpierw z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi, a od 2009 roku jako Prezes Zarządu z Wydawnictwem Zielona Sowa sp. z o.o., w którym z sukcesem przeprowadził proces restrukturyzacji, a oficyna znalazła się w czołówce wydawnictw dziecięcych.

Marcin Meller – popularny dziennikarz, felietonista i autor książek.
(info Business & Culture)

Dodaj komentarz