Drukarnie

Heidelberg Speedmaster XL 106-8-P LED UV w drukarni Colours Factory

W drukarni Colours Factory z główną siedzibą w Pile rozpoczęła pracę nowa maszyna Heidelberg Speedmaster XL 106-8-P LED UV. Jest to najnowocześniejsza maszyna w formacie B1 wyposażona w większość dostępnych opcji podnoszących wydajność i bezpieczeństwo produkcji.


  • Wysokowydajna maszyna z suszeniem DryStar LED UV to nowe możliwości
  • Wzrost mocy produkcyjnych dzięki Speedmasterowi XL 106-8-P

System suszenia DryStar LED stanowi integralną część maszyny. Gwarantuje to optymalną wydajność suszenia i jakość druku, nawet przy wysokich prędkościach drukowania lub przy zastosowaniu wielu kolorów i lakierów. Dalsza obróbka introligatorska możliwa jest natychmiast po zadrukowaniu arkuszy dzięki idealnej charakterystyce schnięcia. Dodatkowo wykorzystanie wysoko wydajnych diod LED zmniejsza zużycie energii w stosunku do innych tradycyjnych systemów suszenia, oznacza o wiele dłuższą żywotność diod (do 25.000 godzin pracy) i nie wymaga czasu nagrzewania ani schładzania.

Warto podkreślić, że dostęp do modułu suszenia LED jest niezwykle prosty, a sam system może być wymontowywany bez użycia narzędzi („podłącz i drukuj”). Zwiększoną wydajność suszenia osiągnięto minimalizując odległość między suszarką a arkuszem. Wszystkie dane zleceń i ustawienia mogą być przechowywane za pomocą DryStar Advanced, co ewidentnie dodatkowo przyspiesza czas narządu. Wszystkie czynności drukarz może wykonywać za pośrednictwem Prinect Press Center XL 2 lub panelu sterowania na wykładaniu.

Nowa maszyna Speedmaster wyposażona w system suszenia LED UV nie tylko została wybrana z powodu swojej wydajności i możliwości skrócenia do minimum czasu schnięcia arkuszy przed ich dalszą obróbką. Pozwoli ona na rozszerzenie oferowanego przez Colours Factory portfolio produktów, wykorzystanie specjalnych podłoży i efektów specjalnych a co za tym idzie zwiększenie konkurencyjności drukarni.

Colours Factory to jedna z najnowocześniejszych i innowacyjnych drukarń w Polsce. Głównymi odbiorcami są klienci korporacyjni. Wykorzystując technologię druku offsetowego, cyfrowego oraz wielkoformatowego drukarnia jest w stanie zaoferować kompleksową obsługę w zakresie poligrafii i promocji dla wielu znanych sieci handlowych w Polsce i za granicą. Jednym z ważnych obszarów działania firmy jest także produkcja i montaż billboardów na terenie Polski (275 tys. wydrukowanych i wyklejanych billboardów rocznie). Obecnie firma zatrudnia blisko 700 pracowników. Nowoczesny park maszynowy oraz magazyny zajmują 3 hale, a całkowita powierzchnia produkcyjna, magazynowa i biurowa obejmuje 16 tys. m.kw. W zakresie druku offsetowego drukarnia dysponuje kilkoma maszynami drukującymi serii Speedmaster oferującymi najwyższe prędkości produkcyjne (18 tys. arkuszy na godzinę). Drukarnia może wyprodukować ponad 2,5 mln arkuszy na dobę. Na wyposażeniu są także naświetlarki CTP Suprasetter, maszyny introligatorskie oferowane przez Heidelberga oraz elementy systemu Prinect.

Zdjęcie: Heidelberg Speedmaster XL 106-8-P LED UV w Colours Factory

Więcej informacji na temat firmy oraz materiały zdjęciowe dla prasy dostępne są na stronie internetowej Heidelberger Druckmaschinen AG pod adresem www.heidelberg.com.
(info Heidelberg Polska)

Dodaj komentarz