Hurt/księgarstwo Księgarnie

“Księgarnia Klawa” na Grójeckiej w stolicy

Drugą już księgarnię w Warszawie otworzyła Agencja Wydawniczo– Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o. W nowym lokalu – ,,Klawa Księgarnia” na Grójeckiej 40a – uroszystą wstęgę przeciął wieczorem 9 lutego szef Agencji Rafał Bielski. Towarzyszył mu jeden z autorów Agencji , architekt Grzegorz Miki.

Lokal nie jest duży, ale urządzony estetycznie i przytulnie. Część księgarni zajmują varsaviana, w wydawaniu których specjalizuje się Skarpa Warszawska, a prowadzić ją będzie 3-osobowa załoga pod kierunkiem Iwony Tomaszewskiej. Bywalcy księgarń znają ją z Księgarni Bagatela na Pięterku, właśnie zlikwidowanego przybytku czytelniczej muzy.

Tu warto dodać, że dom po adresem Grójecka 40a to jeden z niewielu przykładów stylu art déco w architekturze Warszawy. O tym oraz o historii tej ważnej w Warszawie arterii opowiedział zebranym gościom otwarcia księgarni wymieniony już Grzegorz Miki w niezwykle zajmującej, opowiadanej z pasją i i wzbogaconej prezentacją fotograficzną prelekcji, której, wzmacniając się urodzinowym tortem, wysłuchało kilkadziesiąt zaproszonych gości, w tym mieszkańcy samej kamienicy. Nie obyło się też bez prezentu dla księgarni – wiceprezes Drukarni Wydawniczej z Krakowa, Piotr Janicki, zakładu wykonującego książki dla Skarpy…, wręczył Rafałowi Bielskiemu okolicznościową grafikę.

Oczywiście księgarnia to nie same książki – jej szefostwo zapowiada, że cyklicznie odbywać się tu będą spotkania autorskie – najbliższe 14 lutego o18:00; Karolina Korwin-Piotrowska poprowadzi spotkanie autorskie Grzegorza Kalinowskiego, który opowie o swojej najnowszej powieści kryminalnej pt. Gra w oczko.

Dodaj komentarz