Targi Targi za granicą

XIV Międzynarodowe Targi Książki w Sankt Petersburgu

XIV Międzynarodowe Targi Książki w Petersburgu odbędą się w dniach 23-26 maja w Maneżu Michajłowskim. Programy kulturalne i forum biznesowe zbiegną się z setną rocznicą urodzin Daniiły Granina i Rokiem Teatru.


Spotkanie plenarne głównego forum książki północnej stolicy Rosji poświęcone będzie twórczości tego wybitnego i cenionego w Rosji pisarza.W Targach weźmie udział przewodniczący Rosyjskiego Stowarzyszenia Księgarzy Siergiej Stiepaszyn, szefowie Federalnej Agencji ds Druku i Mediów Michaił Sesławiński oraz Władimir Grigoriew, władze Sankt Petersburga oraz córka pisarza, przewodnicząca Fundacji Ochrony i Popularyzacji Dziedzictwa Daniiły Granina, Maria Czernyszew-Granina.

Po sesji plenarnej odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenia dyrektorom centralnych bibliotek sześciu rosyjskich miast (Niżny Nowogród, Czelabińsk, Tomsk, Nowosybirsk, Jekaterynburg i Perm) certyfikatów na zestawy książek Granina. Nie są to miasta przypadkowe – to tam przeniesiono podczas blokady Leningradu zakłady przemysłowe, tam Leningrad rozmieścił swój przemysł wojskowy. Wśród tych publikacji znajduje się „Księga blokady” Daniiły Granina i Alesa Adamowicza.

W Targach weźmie udział ponad 250 wystawców z 20 krajów, wydawnictwa z Moskwy i Sankt Petersburga, przedstawiciele branży wydawniczej z 12 rosyjskich regionów.

W ramach Roku Teatru na placu przed Maneżem goście miasta będą mogli oglądać spektakle teatralne oraz występy muzyczne w wykonaniu aktorów Teatru “Music Hall”.

Wieczorem, 23 maja, festiwal literacki przeniesie się bezpośrednio do Teatru “Music Hall”. Goście obejrzą tam premierę spektaklu “Brisbane”, wg powieści o tym samym tytule autorstwa i z udziałem popularnego rosyjskiego pisarza Jewgienija Wodołazkina.

Organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki w Petersburgu: Rosyjskie Stowarzyszenie Księgarzy, Federalna Agencja ds. Druku i Komunikacji Masowej, Komitet ds. Druku i Mediów w Petersburgu.
Operator – St. Petersburg Media Projects ANO
(info i foto wg mr-7.ru)

Dodaj komentarz