Targi Targi za granicą

Książki na Placu Czerwonym

Przez sześć dni od 1 czerwca 2019 roku mieszkańcy i goście stolicy Rosji mogli cieszyć się książką pod chmurką.


Cały Plac Czerwony – od Muzeum Historycznego do Łobnego Miesta (miejsce kaźni, szafot) został oddany książkom, teatrom, spotkaniom z autorami i dyskusjom. W Festiwalu wzięło udział około 400 wydawnictw ze wszystkich regionów Rosji, na czytelników czekało około 100 tysięcy tytułów książek z zakresu literatury pięknej, dziecięcej, edukacyjnej, popularno-naukowej i innej w języku rosyjskim i innych językach narodów Federacji Rosyjskiej.

W planie 700 imprez prowadzonych w namiotach książkowych i na scenach, z czego ponad 200 wydarzeń edukacyjnych adresowanych jest do dzieci i młodzieży – gier, konkursów, spotkań z ich ulubionymi autorami.

Scena główna tradycyjnie stała się centrum atrakcji festiwalu. Rok 2019 ogłoszony został w Rosji Rokiem Teatru, stąd wiele imprez targowych związanych było z tą dziedziną i obchodami okrągłych rocznic: 220-ej rocznicy urodzin Puszkina, 210-ej Nikołaja Gogola, 130-ej Anny Achmatowej, 100-ej Borysa Słuckiego, 90-tej Fazila Iskandera i 30-ej rocznicy założenia New Names Foundation, prowadzonej przez Denisa Matsujewa i 25-lecie zespołu 4:33, prowadzonego przez Aleksieja Ajgi.

Od tego roku moskiewskie spotkanie z książką nosi nazwę Festiwal Książki “Plac Czerwony”.
(info wg pro-books.ru)

Dodaj komentarz