Różne

“Where is Poland” z nagrodą Silver European Design

Multimedialny przewodnik  “Where is Poland?” (zobacz) zaprojektowany przez zespół Culture.pl, zdobył Silver European Design Award w kategorii “Digital: Information Site”!


Multimedialny przewodnik “Where is Poland?” zaprasza w podróż, dzięki której można się przekonać, jak i gdzie żyła kultura kraju nieistniejącego na mapie. Autorzy Culture.pl Mikołaj Gliński i Patryk Zakrzewski oraz agencja kreatywna Huncwot zajmująca się designem internetowym przywrócili do życia Polskę pod zaborami.

Na przewodnik składa się dziewięć rozdziałów dotyczących takich zagadnień, jak cenzura, emigracja czy dążenia emancypacyjne. Można je czytać po kolei albo zapoznawać się z każdym oddzielnie. Przewodnikiem jest Georg Brandes, skandynawski krytyk i podróżnik, zafascynowany Polską u progu XX wieku.

Pod koniec XIX wieku duński krytyk Georg Brandes kilkakrotnie odwiedził Polskę. Niespodziewanie stał się jednym z najzagorzalszych orędowników polskiej sprawy na arenie międzynarodowej. W projekcie Culture.pl “Where is Poland” jest on przewodnikiem po kulturze polskiej pod zaborami.
Projekt oparty jest na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, ułatwiających nawigację, a jednocześnie udostępnia materiały archiwalne: zdjęcia, pocztówki, filmy i nagrania dźwiękowe z epoki.


European Design Awards to nagrody przyznawane w 34 kategoriach za wyjątkowe projekty graficzne i komunikacyjne. Jury wybierające laureatów składa się z przedstawicieli najważniejszych europejskich instytucji zajmujących się designem.

W roku 2019 zwycięzców European Design Award poznaliśmy 8 czerwca na gali w warszawskim Teatrze Nowym. Uroczystość urozmaicił brytyjski stand-upowiec Dane Baptiste.
(info culture.pl)

Dodaj komentarz