Historia książki i druku

“Kosmos Gombrowicza” we Wsoli

“Kosmos Gombrowicza” to dwudniowa impreza w muzeum we Wsoli, która inauguruje cykl wydarzeń związanych z 50 rocznicą śmierci pisarza.


Dwudniową imprezę rozpocznie w piątek 19 lipca wernisaż fotografii Cédrica Fioretti (wicedyrektor Muzeum Miasta Vence, muzyk, plastyk, fotografik) pt. “Vence. Zobaczyć ciszę” (godz. 19.00), wieczorem traktujący o emigracji jazzowo-literacki projekt Dominika Bukowskiego “Transatlantyk” (połączenie muzyki ze słowem, m.in. będzie można usłyszeć głosy słynnych emigrantów, m.in. Witolda Gombrowicza). W sobotę, 20 lipca (godz. 18:00) Andrzej Seweryn zaprezentuje monodram na podstawie Dziennika Witolda Gombrowicza, natomiast o godzinie 20:17 (o tej godzinie przed pięćdziesięciu laty człowiek wylądował na Księżycu) w parku przy muzeum koncert wciąż niepokornego wobec form zespołu Lao Che (muzyka tej grupy łączy elementy rocka, hip-hopu, elektroniki czy jazzu i funka).

W sobotę można będzie także wesprzeć radomskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w ramach prowadzonej w przypałacowym parku akcji “Zbiórka na Łajki”. To nawiązanie do losów zwierząt wystrzeliwanych w kosmos w pierwszych rakietach i będących obiektami eksperymentów.

24 lipca, w rocznicę śmierci pisarza, w francuskim Vence, ostatnim miejscu biografii Gombrowicza, Andrzej Seweryn przedstawi monodram oparty na Dzienniku Gombrowicza w wersji francuskiej.

“Kosmos Gombrowicza” jest organizowany w ramach Roku Witolda Gombrowicza na Mazowszu, dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Rocznicowe wydarzenia są finansowane z dotacji przyznanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.
(wg info organizatora)

Dodaj komentarz