Różne

Muzeum Literatury rozbudowuje swe zaplecze magazynowe

Już w lipcu ruszy w Aninie budowa magazynów warszawskiego Muzeum Literatury. Budynek powstanie dzięki 4-milionowej dotacji z budżetu Samorządu Mazowsza oraz 1 mln zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Dwukondygnacyjny magazyn o powierzchni użytkowej 643 m kw. (całość 790 m kw.) będzie miał nowoczesną funkcjonalną i energooszczędną architekturę, zostanie wkomponowany w leśne otoczenie. Przechowywane tam będą zbiory biblioteczne, malarstwa i rzeźby. Powstanie także pracownia konserwacji. A dla publiczności pomyślano o części ekspozycyjnej o szklanych witrynach, przeznaczonej na zmienne prezentacje. Przewidywane jest też miejsce na działania edukacyjne.

Budynek zaprojektowało warszawskie Atelier Tektura, a wykonawcą będzie firma HENSEN s.c.

Nowy magazyn stanie na tej samej działce przy ul. Trawiastej 29, na której znajduje się już jeden magazyn Muzeum Literatury. Pomiędzy nimi powstanie dostępny dla publiczności ogród.

Zakończenie budowy magazynu planowane jest w połowie 2020 roku, a pod koniec tego samego roku ma ruszyć rewitalizacja siedziby głównej na Starym Mieście.
(info wg materiału Muzuem Literatury, wizualizacja: Atelier Tektura)

Dodaj komentarz