Różne Rynek wydawniczy

39. Szachowe Mistrzostwa Polski Drukarzy i Wydawców

W dniach od 20 do 25 sierpnia rozegrano 39. Szachowe Mistrzostwa Polski Drukarzy i Wydawców. Do Szkoły Drzewnej Gminy Garbatka-Letnisko przyjechało trzydziestu szachistów. W turnieju głównym o puchar firmy Heidelberg Polska zwyciężył Manfred MANNKE. Wicemistrzem tegorocznych zmagań został Winicjusz FENGIER przed Kamilem MŁYNARSKIM.


W szachowych spotkaniach drukarzy i wydawców ważne są: wynik sportowy, integracja koleżeńska i kontakty zawodowe. Niemniej jednak rywalizacja toczy się na wysokim poziomie. W tym roku uczestniczyło 17 szachistów z międzynarodowym rankingiem ELO.

Domy wydawnicze wydatnie uzupełniają zasób nagród przekazując książki dla uczestników zmagań. Szachiści są wdzięczni szczególnie Wydawnictwu Iskry za rokroczną niezawodną pomoc. W powiększaniu darów dla szachistów uczestniczą wydawnictwa: Amber, Czarne, Czytelnik, Fronda, Literackie, Muza, Noir sur Blanc, Prószyński i S-ka oraz kilka innych. Sali turniejowej drukarzy i wydawców nikt nie opuszcza bez nagród lub pamiątek.
(info AT)

Dodaj komentarz