Filmy Rynek wydawniczy

Za kilka miesięcy obejrzymy nową wersję “Tajemniczego ogrodu”

A oto zwiastun kolejnej filmowej adaptacji Starego ogrodu – klasycznej już powieści obyczajowej Francesa Hodgsona Burnetta, po raz pierwszy opublikowanej w 1911 roku. Stary ogród to historia przyjaźni 10-letniej panienki Mary Lennox z chorym chłopcem. Urodzona w Indiach dziewczynka po śmierci rodziców musi zamieszkać w domu swego wujka w Anglii. Prawdziwym bohaterem książki jest jednak przylegający do domu stary ogród, którego mistyczna siła prowadzi do uzdrowienia chłopca.

Prace nad filmem ruszyły w marcu tego roku. Reżyserem został Marc Munden, natomiast scenariusz na motywach powieści napisał zaś Jack Thorne. W stosunku do oryginału film będzie bardziej baśniowy, akcja został też przeniesiona z XIX-wiecznej Anglii w czasy II wojny światowej.

Producentem jest David Heyman, a w filmie zagrają między innym Dixie Egerickx (jako Mary Lennox), jej wuja Archibalda Cravena zagra nagrodzony Oscarem Colin Firth. Na ekranach zobaczymy również Julie Walters, Amira Wilsona, Edana Hayhursta czy Maeve Dermody.
Premiera planowana jest na wiosnę 2020 roku.
(info wg screenrant)

https://youtu.be/hg-lXdXVel4

Dodaj komentarz