Czasopisma

Ruch szuka najemców kiosków

700 kiosków pustych, ajentami mogą być emeryci i studenci Spółka Ruch, która jest trakcie przyspieszonego postępowania układowego poszukuje pracowników.


W połowie września PKN Orlen złożył do Komisji Europejskiej wniosek o zgodę na kupno Ruchu, wobec którego toczy się obecnie przyspieszone postępowanie układowe. Obecny zarząd ma „nowoczesny i innowacyjny sposób na biznes”: firma chce postawić na automatyzację punktów oraz rozpocząć rekrutację nowych pracowników. Wiceprezes Ruchu Piotr Regulski twierdzi, że dla Ruchu zaczął się nowy etap: “…ostatni kwartał to pierwszy, w którym obserwujmy powolne odbicie się od dna i poprawę wyników. Chcemy pokazać, że mamy pomysł na Ruch i chcemy, aby się rozwijał. (…) Szukamy pracowników i współpracowników, bo chcielibyśmy, aby trafili do nas ludzie, którzy będą chcieli robić z nami biznes, będą prowadzić u nas własną działalność i prowadzić nasze punkty (…) Poruszając się po Polsce widać niestety brzydkie punkty, które znajdują się pod logo Ruch, powoli to zmieniamy. (…) Dzisiaj mamy taki pomysł, aby mieć na jeden punkt dwie umowy – dwóch ajentów, albo na jedną umowę – dwóch ajentów, którzy potrafią ten punkt razem prowadzić. Chcielibyśmy aktywizować ludzi, którzy mają czas do południa – na przykład emerytów, rencistów, a po południu studentów. Widzimy, że to nie tylko kwestia uruchomienia punktów, ale trafienia z komunikacją do innych grup społecznych”.

W ub.r. Ruch zanotował spadek przychodów sprzedażowych o 7,5 proc. do 1,24 mld zł, 77,34 mln zł straty operacyjnej (wobec 42,57 mln zł w 2017 roku) i aż 352,23 mln zł straty netto (rok wcześniej wyniosła ona 56,81 mln zł). Na tym ostatnim wyniku zaciążyły odpisy, m.in. 253,67 mln zł na obligacje spółki Lurena Investments.

Według danych Izby Wydawców Prasy w lutym br. Ruch obsługiwał 23,1 proc. dystrybucji prasy, wobec 29,93 proc. rok wcześniej. Natomiast jego główny konkurent Kolporter osiągnął wzrost w skali roku o 3,81 pkt proc. do 55,76 proc.

Wydawcy spisali na straty należności, których nie odzyskają od Ruchu. I tak Gremi Media (wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) na przełomie ub. i br. odpisało 3,92 mln zł z 4,9 mln zł środków od Ruchu zagrożonych nieściągalnością, Edipresse Polska odpisał 8,3 mln zł, ZPR Media (wydaje m.in. „Super Express”) – 9,2 mln zł, u Burda Media Polska – 3,2 mln zł, Infor Biznes – 6,41 mln zł. Wydawca „Do Rzeczy” odpisał 1,77 mln zł, a Marquard Media Polska – 2,3 mln zł. Agora już w lipcu ub.r. dokonała odpisu w wysokości 13,6 mln zł, a w wynikach za ostatni kwartał ub.r. dodała 3,3 mln zł. Natomiast wydawcy „Tygodnika Powszechnego” udało mu się porozumieć z Ruchem i odzyskać 500 tys. zł zaległych należności.
(info wg wirtualnemedia.pl)

Dodaj komentarz