Różne Targi Targi w Polsce

Brandon Mull w Polsce

Z okazji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie do Polski przyjeżdża Brandon Mull, światowa gwiazda literatury dla dzieci i młodzieży, autor m.in. Smoczej Straży i Baśnioboru. Z czytelnikami autor spotka się w Warszawie i Krakowie.


A oto program spotkań:

Warszawa,
24 października, czwartek, godz. 10.00-12.00
Empik Junior, ul. Marszałkowska 116/122
Spotkanie autorskie z czytelnikami
https://www.facebook.com/events/387253638878253/

Kraków,
26 października, sobota, godz. 15:00-17:00
Międzynarodowe Targi Książki, ul. Galicyjska 9
Autor podpisuje książki w sali seminaryjnej Budapeszt AB
https://www.facebook.com/events/676015502895301/

Kraków,
26 października, sobota, godz. 18:00-19:00
Międzynarodowe Targi Książki, ul. Galicyjska 9
Spotkanie autorskie z czytelnikami na Scenie Dunajec


W dzieciństwie pragnął przemierzać inne światy. W tym celu szukał wejść do tajemniczych krain w starych szafach i króliczych norach. Gdy próby te skończyły się niepowodzeniem, zaczął snuć opowieści w swojej głowie.

Brandon Mull (ur. 1974) przyznaje w wywiadach, że od zawsze chciał zostać pisarzem, jednak utrzymywał to marzenie w sekrecie – nie chciał, by bliscy martwili się ewentualnym niepowodzeniem bądź uznali go za wariata. Swoją wyobraźnię wykorzystywał w trakcie zabaw z rodzeństwem i przyjaciółmi. Niektóre pomysły dojrzewały w jego głowie przez lata, zanim ostatecznie zdecydował się przenieść je na papier.
Ukończył Uniwersytet Brighama Younga, spędził dwa lata w Chile (odbywał misję jako członek Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich). Imał się różnych zajęć, był m.in. aktorem komediowym, archiwistą, copywriterem. Przez blisko cztery lata bezskutecznie starał się wydać swoją pierwszą powieść; w końcu współpracę nawiązała z nim oficyna Shadow Mountain Publishing.
Jego debiut powieściowy Baśniobór (2006) okazał się natychmiastowym sukcesem, został przetłumaczony na ponad 30 języków i sprzedał się w milionach egzemplarzy na całym świecie. Rozpoczął on również pięciotomową serię, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa W.A.B: Baśniobór, Gwiazda Wieczorna wschodzi, Plaga cieni, Tajemnice smoczego azylu, Klucze do więzienia demonów.
Fani Brandona mogą kontynuować podróż przez świat Baśnioboru dzięki serii „Smocza Straż”, jak również zapoznać się z innymi powieściami autora: z seriami „Wojna Cukierkowa”, „Pozaświatowcy”, „Pięć Królestw” oraz z książką Zwierzoduchy. Jesienią 2019 r. nakładem wydawnictwa Wilga ukaże się specjalne wydanie Opowieści Zwierzoduchów.
Wszystkie tomy Baśnioboru znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”, aczkolwiek za najbardziej prestiżową nagrodę Brandon Mull uważa Young Readers Choice Awards. W wywiadach skromnie wyraża nadzieję, że opowiadane przez niego historie nadal będą podobać się czytelnikom. Cieszy go również fakt, że po jego książki chętnie sięgają zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli czytelnicy, a za cel stawia sobie tworzenie kolejnych, równie uniwersalnych, historii.
Autor przyznaje, że ogromny wpływ na jego dzieciństwo i późniejszą twórczość miały powieści C.S.Lewisa i J.R.R.Tolkiena. Inspiracją były również dla niego książki J.K.K. Rowling.
Aktualnie mieszka w malowniczej dolinie w amerykańskim stanie Utah z żoną, czwórką dzieci oraz psem o imieniu Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *