Promocje książek Różne

Nowa książka Szymona Hołowni

Na rynek trafia właśnie najnowsza książka Szymona Hołowni Maryja – matka rodziny wielodzietnej. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zakonu Paulinów „Paulinianum” (Jasna Góra 2019).


Najnowsza książka Szymona Hołowni „Matka rodziny wielodzietnej” niejednego zaskoczy, a wszystkim da do myślenia. To bardzo osobisty zapis przeżyć i przemyśleń, związanych z osobą Maryi. Z właściwym sobie zaangażowaniem, autor przebija się przez budowane wokół Niej schematy i pokazuje jak współczesny człowiek może zaprosić Ją do swojego codziennego życia. Pisze również o tajemnicy Jasnej Góry, która jest domem, w którym na każdego czeka miejsce przy stole.
W jednej chwili zebrałem sobie w głowie i wyświetliłem naraz wszystkie te slajdy. Rzeźników. Wędkarzy. Harleyowców. Narodowców. Biskupów z prawej i z lewej strony. Płaczących z bólu. Krzyczących z buty. Przemnożyłem to przez świadomość, że przecież tu jest tak każdego dnia, a w głowie natychmiast zjawiło mi się jedno zdanie, akt strzelisty, cała – chyba – tajemnica naszej polskiej Jasnej Góry: „Matko Boża, wreszcie wiem, co to znaczy być matką rodziny wielodzietnej”.

Wydawnictwo zaprasza na spotkania z autorem:

Warszawa, 4 listopada (poniedziałek), godz. 19.00, dolny kościół w klasztorze oo. Paulinów, ul. Długa 3. Z autorem rozmawiać będzie Ewa Kiedio.
Kraków, 20 listopada (środa), godz. 17.00, Areteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, ul. Rajska 12. Spotkanie poprowadzi Anna Goc.

(info Iwona Haberny)


Na rynek trafia właśnie najnowsza książka Szymona Hołowni Maryja – matka rodziny wielodzietnej. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zakonu Paulinów „Paulinianum” (Jasna Góra 2019).

Dodaj komentarz