Festiwale literackie Rynek wydawniczy Szkolenia

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza na Festiwal Wolnych Lektur

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza na Festiwal Wolnych Lektur – doroczne święto dobrej literatury, domeny publicznej i wolnej kultury.
W tym roku festiwal “Wolne Lektury Fest” odbywa się pod hasłem #ŁączymySiłyDlaKultury i łączy się z konferencją CopyCamp i Literacką EduAkcją Warszawy.

A co w programie?
Podajemy za informacją Fundacji: “Popołudnie rozpoczniemy od prezentacji i rozmów w ramach konferencji CopyCamp. Spotkamy się z prelegentami-specjalistami z różnych dziedzin: działaczy i działaczek kultury, specjalistów i specjalistek w zakresie sztuki, edukacji i prawa. O czym nam opowiedzą? Nie zabraknie tematów związanych z wykorzystaniem zasobów domeny publicznej – dowiemy się, co można zrobić z XVIII-wiecznymi rycinami i starymi zapisami nutowymi oraz co utrwalić, wykorzystując technologię druku 3D. Porozmawiamy między innymi o piractwie w XIX wieku, etiudach filmowych ostatniego półwiecza i jak radzić sobie z tym, że wszystko już było. Więcej? Bądźcie z nami 4 grudnia – z tych spotkań nie wyniesiecie pomazanych z nudy kartek, ale mnóstwo pomysłów i inspiracji! Szczegółowy program wystąpień już niebawem!
Zapraszamy też do wzięcia udziału w warsztacie: Autor: projektant / prawo autorskie dla projektantów, podczas którego dr Krzysztof Siewicz wprowadzi nas w tematykę prawa autorskiego i jego praktyczne aspekty. Omówi wybrane zagadnienia prawne, bazując na przykładach z pracy projektantów. Uczestnicy postarają się wspólnie odpowiedzieć na następujące pytania:
– Jaką przyjąć politykę licencyjną i jak zarządzać prawami w projekcie?
– Jak negocjować warunki z potencjalnymi klientami aby odpowiedzieć na ich potrzeby i chronić własne pomysły?

Zostańcie z nami również wieczorem – o 18 zacznie się literacka część wydarzenia. Szczegóły? Hej, trochę cierpliwości! Już niedługo zdradzimy wszystkie nasze propozycje. Do zobaczenia!

Organizatorzy: Fundacja Nowoczesna Polska, Warszawski Program Edukacji Kulturalnej.
Partner: Służewski Dom Kultury, Koalicja Otwartej Edukacji.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Festiwal Wolnych Lektur
4 grudnia 2019 roku o 14:00 w Warszawie, w gościnnych progach lokalu Marzyciele i Rzemieślnicy ( III piętor Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25).

(info organizatora)

Dodaj komentarz