Targi w Polsce

5. Śląskie Targi Książki

5. Śląskie Targi Książki odbędą się w dniach 6-8 grudnia 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wydarzenie jest współorganizowane przez Miasto Katowice, organizatorem wykonawczym jest Murator EXPO, a partnerem merytorycznym spółka Targi Książki.


Śląskie Targi Książki to wydarzenie ogólnopolskie o charakterze otwartym, łączące prezentację oferty licznych wydawnictw z ciekawym i rozbudowanym programem imprez towarzyszących, w którym aktywny udział biorą popularni i lubiani autorzy. Bogatej ofercie książkowej towarzyszą spotkania z pisarzami, akcenty artystyczne i liczne atrakcje dla dzieci.

Śląskie Targi Książki wpisały się już w kalendarz oczekiwanych i lubianych imprez kulturalnych Katowic, stając się ważnym miejscem spotkań czytelnika z książką. Potwierdza to bilans zeszłorocznej edycji – ponad 180 wystawców, blisko 150 autorów, książkowe premiery i bestsellery, spotkania literackie, warsztaty, dyskusje, wymiana książek i atrakcje dla dzieci – łącznie 220 wydarzeń w ciągu trzech dni oraz 28-tysięczna, a do tego setki relacji w mediach oraz pozytywne opinie czytelników, autorów i wystawców.

Targi Książki zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Do Katowic przyjedzie ponad 140 znakomitych autorów, na odwiedzających czekać będą nowości i bestsellery z oferty blisko 170 wystawców oraz atrakcje i warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Targi będą doskonałą okazją do kupienia książek w atrakcyjnych cenach i spotkań z lubianymi pisarzami. Wśród gości będą m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, Roma Ligocka, Maria Konwicka, Marek Krajewski, Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek, Małgorzata Domagalik, Marta Bunda i Cezary Łazarewicz.

Śląskie Targi Książki to kolejne, liczące się miejsce na mapie imprez targowych i plenerów czytelniczych w Polsce.

Pełna lista wystawców
Program wydarzeń z podziałem na dni
Program dla dzieci i młodzieży


5. Śląskie Targi Książki, 6-8 grudnia 2019 r.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach
plac Sławika i Antalla 1

6-7.12. 2019, godz. 10.00-18.00
8.12.2019, godz. 10.00-17.00

slaskczyta.pl

(info Murator EXPO)

Dodaj komentarz