Nowości wydawnicze Różne

Fantazmaty prezentują kolejną antologię opowiadań

Ekipa Fantazmatów z dumą ogłasza premierę 7. antologii opowiadań: Umieranie to parszywa robota! Na blisko 500 stronach znalazło się miejsce na 20 opowiadań 21 autorów i autorek. Teksty zostały ozdobione ilustracjami 15 artystów. Dzięki trwającej blisko 2 lata pracy wolontariuszy cała publikacja, jak wszystkie poprzednie i następne książki Fantazmatów, jest dostępna bezpłatnie w 4 elektronicznych formatach.

Śmierć skłania nie tylko do poważnej refleksji o przemijaniu. Akcja i przygoda, świat ukazany w lustrze groteski i absurdu, czarny humor i dystopie – antologia Umieranie to parszywa robota zawiera cały przekrój przez fantastyczne style. To też zbiór odpowiedzi na pytania: te ostateczne i te… bardziej zaskakujące. Czy Prometeusz wygra próbę sił ze skrupulatnym urzędnikiem? Czy ściany, oprócz tego, że mają uszy, miewają też coś do powiedzenia? Jaka jest prawdziwa wartość mówienia i opowiadania w świecie, w którym każdy ma przypisany limit słów?

Gdzie znaleźć antologie Fantazmatów?

Nie w księgarniach! Publikację można pobrać bezpłatnie, w całości, z oficjalnej strony Fantazmatów. Dostępne są 4 formaty: ePub, mobi, PDF oraz RTF.


Fantazmaty powstały w maju 2017 roku, pierwotnie jako projekt antologii o takim samym tytule. Plany zakładały kontynuację projektu, jeśli Fantazmaty okażą się sukcesem.

Ilustracja Tomasza Strzelczyka-Stachury

Od samego początku istnienia projektu organizatorom akcji przyświecał jeden cel: pokazywanie światu dobrej polskiej fantastyki. Robią to za darmo, wszystkie teksty poddawane są procesowi wydawniczemu, po czym każdy ebook ukazuje się w czterech formatach: PDF, ePub, mobi oraz RTF. Można też zamówić papierowe wydanie, choć ich książki nigdy nie będą w ogólnodostępnej sprzedaży (na podstronach antologii zamieszczony jest link do stosowanego formularza)


(info Fantazmaty)

Dodaj komentarz