Spotkania literackie

Czwartek Literacki – „Świadomość przemijania”

Biblioteka Kórnicka, Fundacja „Zakłady Kórnickie” oraz PTWK – Polskie Towarzystwo Wydawców Książek uprzejmie zapraszają na kolejny Czwartek Literacki pt. Świadomość przemijania.

Rozmawiają: Olcha Sikorska i Grzegorz Leszczyński.
Wiersze w interpretacji Rolanda Nowaka
Oprawa muzyczna Andrzej Tatarski
12 grudnia, godz. 18.00, Sala Czerwona pałacu Działyńskich, Poznań

Olcha Sikorska – przez większość swego zawodowego życia związana z Wydawnictwem Naukowym PWN, w latach 1990-97 dyrektorka Oddziału Poznańskiego PWN, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek; pomysłodawczyni i wieloletni komisarz Poznańskich Spotkań Targowych „Książka dla Dzieci i Młodzieży”; organizatorka licznych wystaw literackich, jurorka wielu konkursów artystycznych.

Prof. Grzegorz Leszczyński – krytyk i historyk literatury, związany z Instytutem Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Autor wielu książek i artykułów z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz literatury popularnej, m.in. Kulturowy obraz dziecka i dzieciństwa w literaturze drugiej połowy XIX i w XX wieku (2006); Daję słowo. Wędrówki po języku i literaturze (2016). Dyrektor Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM.

Prof. Andrzej Tatarski – wieloletni wykładowca w Katedrze Fortepianu, Klawesynu i Organów Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jako solista i kameralista często występuje w kraju i za granicą, a w jego repertuarze znaczącą rolę odgrywają utwory kompozytorów polskich XIX i XX wieku. Uczestnik prestiżowych festiwali muzycznych; juror wielu konkursów pianistycznych (m.in. Międzynarodowego Konkursu im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy).

Roland Nowak – aktor filmowy i teatralny, absolwent krakowskiej PWST; występował na scenach Teatru Nowego oraz Teatru Polskiego w Poznaniu. Od roku 2009 w zespole Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Dodaj komentarz