Różne

CANAL+ zakupił prawa do ekranizacji „Listów zza grobu” Remigiusza Mroza

Listy zza grobu – nowa, kryminalna powieść Remigiusza Mroza, wydana przez Wydawnictwo FILIA, to już bestseller. „Seweryn i Burza nie zamierzali czekać długo na urzeczywistnienie się na ekranie, a ja nie mógłbym wymarzyć sobie w tym przedsięwzięciu lepszego partnera niż CANAL+!” – powiedział Remigiusz Mróz.

O książce:
Największe tajemnice drzemią w małych miasteczkach. Patomorfolog Seweryn Zaorski wie, że to umarli uczą żywych.
Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując je zawczasu i zlecając coroczną wysyłkę tego samego, pozornie przypadkowego dnia. Po czasie Kaja traktuje to już jedynie jako zwyczajną tradycję – aż do momentu, gdy w listach zaczyna dostrzegać drugie dno…
Tymczasem do miasteczka po dwudziestu dwóch latach wraca Seweryn Zaorski. Patomorfolog i samotny ojciec dwójki dzieci kupuje zrujnowany dom rodzinny Kai i rozpoczyna remont. W zniszczonym garażu odnajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwóch dekad…

O autorze:
Remigiusz Mróz urodził się w 1987 roku w Opolu. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Na co dzień zapalony biegacz i niezmordowany czytelnik. Wydał już ponad 30 tytułów, każda z jego książek natychmiast zdobywa szczyty list bestsellerów. Jako pierwszy polski pisarz otrzymał w 2016 roku podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego za książki Kasacja oraz Zaginięcie. Jego książki są tłumaczone na wiele języków, w tym japoński, bułgarski, niemiecki, węgierski, czeski.
Remigiusz Mróz angażuje się też społecznie: był m.in. ambasadorem akcji przeciw przemocy domowej Kocham. Szanuję (temat ten poruszył też w NIEODNALEZIONEJ).
Wg Nielsen Book Research Remigiusz Mróz, król polskiego kryminału, jest najlepiej zarabiającym polskim pisarzem.
(info wg Wyd. Filia)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *