Różne

CANAL+ zakupił prawa do ekranizacji “Listów zza grobu” Remigiusza Mroza

Listy zza grobu – nowa, kryminalna powieść Remigiusza Mroza, wydana przez Wydawnictwo FILIA, to już bestseller. “Seweryn i Burza nie zamierzali czekać długo na urzeczywistnienie się na ekranie, a ja nie mógłbym wymarzyć sobie w tym przedsięwzięciu lepszego partnera niż CANAL+!” – powiedział Remigiusz Mróz.

O książce:
Największe tajemnice drzemią w małych miasteczkach. Patomorfolog Seweryn Zaorski wie, że to umarli uczą żywych.
Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując je zawczasu i zlecając coroczną wysyłkę tego samego, pozornie przypadkowego dnia. Po czasie Kaja traktuje to już jedynie jako zwyczajną tradycję – aż do momentu, gdy w listach zaczyna dostrzegać drugie dno…
Tymczasem do miasteczka po dwudziestu dwóch latach wraca Seweryn Zaorski. Patomorfolog i samotny ojciec dwójki dzieci kupuje zrujnowany dom rodzinny Kai i rozpoczyna remont. W zniszczonym garażu odnajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwóch dekad…

O autorze:
Remigiusz Mróz urodził się w 1987 roku w Opolu. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Na co dzień zapalony biegacz i niezmordowany czytelnik. Wydał już ponad 30 tytułów, każda z jego książek natychmiast zdobywa szczyty list bestsellerów. Jako pierwszy polski pisarz otrzymał w 2016 roku podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego za książki Kasacja oraz Zaginięcie. Jego książki są tłumaczone na wiele języków, w tym japoński, bułgarski, niemiecki, węgierski, czeski.
Remigiusz Mróz angażuje się też społecznie: był m.in. ambasadorem akcji przeciw przemocy domowej Kocham. Szanuję (temat ten poruszył też w NIEODNALEZIONEJ).
Wg Nielsen Book Research Remigiusz Mróz, król polskiego kryminału, jest najlepiej zarabiającym polskim pisarzem.
(info wg Wyd. Filia)

Dodaj komentarz