Drukarnie Kadry - poligrafia

Piotr Janicki – nowy prezes Drukarni Wydawniczej im. W.L. Anczyca

Jak już informowaliśmy, z dniem 1 stycznia 2020 roku w Drukarni Wydawniczej im. W.L. Anczyca dojdzie do zmiany pokoleniowej. Na stanowisku Prezesa Zarządu miejsce Andrzeja Janickiego zajmie jego syn – Piotr.

Piotr Janicki urodził się w Miastku (miasto w województwie pomorskim, powiat bytowski). W latach 1998-2002 uczył się w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Gdyni, a po jego zakończeniu podjął studia w Instytucie Poligrafii Politechniki Warszawskiej, uzyskując w 2007 roku tytuł magister-inżynier. Dalej podwyższał wiedzę na studiach podyplomowych: 2011-12 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Wydział Finansów i Prawa „Rachunkowość i Finanse”, 2013-14 Akademia Górniczo Hutnicza, Wydział Zarządzania “Zarządzanie Przedsiębiorstwem”. W 2015 roku na Politechnice Warszawskiej (Wydział Inżynierii Produkcji) rozpoczął studia doktoranckie, otwierając w 2018 roku przewód doktorski. Jest autorem opatentowanego wynalazku „Sposób zabezpieczenia druków zwartych przed fałszowaniem”

Pracę zawodową rozpoczął w 2007 roku jako technik serwisu w firmie Heidelberg Polska. Później w RR Donnelley Global Document Solutions – Specjalista ds. Zakupów, manroland Polska – Area Sales Manager. W Drukarni Wydawniczej od 2010 roku jako Członek Rady Nadzorczej, sprawując jednocześnie funkcje Doradcy ds. Technicznych, a następnie Dyrektora ds. Operacyjnych.

Pracę zawodową łączy z pracą społeczną. W latach 2013-16 członek Zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców Poligrafii w Krakowie, od 2015 prezes zarządu Fundacji „Akademia książki”.

Koledze Piotrowi życzymy samych sukcesów na nowym stanowisku.

2 thoughts on “Piotr Janicki – nowy prezes Drukarni Wydawniczej im. W.L. Anczyca

Dodaj komentarz