Różne Rynek wydawniczy

Paolo Coelho zniszczył szkic przygotowywanej wspólnej z Kobe Bryantem książki

Pisarz brazylijski Paolo Coelho pracował nad książką dla dzieci wraz z legendarnym amerykańskim zawodnikiem NBA Kobe Bryantem. Miała to być jedna z książek serii przeznaczonej dla dzieci – miała pokazać, jak za pomocą sportu można przezwyciężyć trudności. Bryant za pośrednictwem swojej firmy multimedialnej Granity Studios współpracował z pisarzami przy wydawaniu serii książek dla dzieci o tematyce sportowej i magicznej.

Wspólne napisanie książki zaproponował pisarzowi pięciokrotny mistrz NBA i dwukrotny złoty medalista olimpijski w sierpniu zeszłego roku. „W każdej chwili” miał odpowiedzieć Coelho.
“The Guardian” podaje, że Paolo Coelho zniszczył szkic przygotowywanej książki. Pisarz przyznał, że projekt stracił sens bez swojego pomysłodawcy, legendy NBA, który 26 stycznia zginął w katastrofie prywatnego helikoptera.

“Drogi Kobe, wiele się nauczyłem pracując z tobą. Ale niszczę szkic, ponieważ książka straciła sens ” – zwrócił się Coelho do zmarłego współautora, dodając, że był on kimś więcej niż tylko świetnym koszykarzem.
Po podaniu tej informacji pisarz został zasypany prośbami fanów, aby jednak ukończył książkę w hołdzie Bryantowi.
(info wg “The Guardian”)

Dodaj komentarz