Edytorstwo Kalendarze

„Kobiety w męskich oczach” – na Kalendarzu Artystycznym Andrzeja Pągowskiego

Borys Szyc, Piotr Fronczewski, Dawid Podsiadło, Janusz Gajos, Jerzy Bralczyk – to między innymi ich wypowiedzi stały się inspiracją dla Andrzeja Pągowskiego do stworzenia 12 wyjątkowych plakatów. Na bazie tej serii grafik powstała 9. edycja Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter, zatytułowana „Kobiety w męskich oczach”.

Andrzej Pągowski, wybitny artysta, specjalizujący się w plakacie, jest dyrektorem artystycznym projektu – od jego pierwszej edycji w 2012 roku.

Motywem przewodnim naszego Kalendarza są oczywiście kobiety, ponieważ to właśnie je Gedeon Richter stawia w centrum swojego zainteresowania. Od lat naszymi działaniami kieruje troska o zdrowie kobiet i ich rodzin, a także dążenie do poprawy jakości ich życia. Tym razem jednak postawiliśmy na pokazanie kobiety – męskimi oczami. Spojrzenie na sprawy kobiet z perspektywy mężczyzny dało bardzo interesujący rezultat: zarówno z artystycznego jak i społecznego punktu widzenia – mówi Aneta Grzegorzewska, rzecznik prasowy Gedeon Richter Polska.

6 lutego br. w Arkadach Kubickiego odbył się wernisaż 9. edycji Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter „Kobiety w męskich oczach”. Wśród gości obecni byli współtwórcy projektu.

Gedeon Richter to międzynarodowa firma specjalizującą się w produkcji leków i produktów medycznych.
(info Geodon Richter)

Dodaj komentarz