Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

Dan Brown pisze dla dzieci


Amerykański pisarz Dan Brown próbuje swoich sił w literaturze dziecięcej. Wild Symphony będzie jego pierwszą książką ilustrowaną, kierowaną do najmłodszych czytelników.


Do tej pory Dan Brown znany był z trillerów kryminalnych, a seria jego książek z Robertem Langdonem w roli głównej (Kod Leonarda da Vinci itd), której pierwszy tom ukazał się w 2000 roku w Stanach Zjednoczonych, osiągnęła milionowe nakłady.

Teraz pisarz kieruje się w stronę literatury dziecięcej, wykorzystując nie tylko swój talent pisarski, ale też miłość do muzyki. Książka Wild Symphony, zilustrowana przez Węgierkę Susan Batori, jest jednocześnie skomponowanym przez niego musicalem. Muzykę wykonała Chorwacka Orkiestra Festiwalowa w Zagrzebiu.

„Uwielbiam opowiadać historie, a moje powieści zawsze starają się łączyć różne tematy. W Wild Symphony używam jednocześnie trzech różnych języków: sztuki, muzyki i słów. W sposób, w jaki opera porywa widownię, prezentując piękne scenerie, dramatyczną muzykę i liryczny dramat, Wild Symphony stara się być ucztą dla oczu, uszu i umysłu” – Skomentował autora w oświadczeniu.

Młodzi czytelnicy będą mogli zarówno czytać książkę, jak też słuchać muzyki – wystarczy, że pobiorą bezpłatną aplikację online za pomocą kodu QR umieszczonego w książce.

Wild Symphony zostanie wydany przez Rodale Kids, spółkę zależną Random House Children’s Books. Premiera w Stanach Zjednoczonych – wrzesień 2020 r. Jednocześnie przez Boosey & Hawkes zostanie wydana edycja albumu muzycznego.
W planie kilka koncertów Wild Symphony w dziesięciu krajach na całym świecie, podaje tygodnik “Publisher”.

(info wg ActuaAllite)

Dodaj komentarz