Rynek wydawniczy

Lipińska bije rekordy

7 lutego 2020 r. przed ekranami polskich kina zasiedli widzowie, by obejrzeć ponoć pierwszy polski firm erotyczny. Podsycane od kilku miesięcy emocje związane z tą produkcją przyniosły konkretny wymiar – po niecałych dwóch tygodniach wyświetlania „365 dni” obejrzało ponad 1,25 miliona osób.

Film oparty jest książce Blanki Lipińskiej 365 dni. Jest to historia Laury Biel, młodej dziewczyny, która odnosi sukcesy zawodowe, ale odczuwa brak namiętności. Wszystko zmienia się, kiedy zostaje porwana przez szefa sycylijskiej mafii Massimo Torricelliego. Gangster pozbawia ją wolności, dając jej 365 dni na pokochanie go.

Wydana przez Edipresse książka 365 dni (2018 rok) była wielkim hitem, ogromną popularnością cieszyły się też również kolejne części – Ten dzień (2018) i Kolejne 365 dni (2019). Film przysporzył jej kolejnych czytelników – na liście bestsellerów sieci BookBook 365 dni wyprzedziło książkę Tokarczuk,a wszystkie trzy pozycje Lipińskiej znalazły się w pierwszej dziesiątce (1, 4 i 6 miejsce).

A kim jest Blanka Lipińska? To zarówno pisarka, ale również celebrytka. Jej udział w targach to prawdziwe show z całowaniem rozentuzjazmowanych czytelniczek, pełne ochów i achów… Lipińska często pojawia się na ściankach, chętnie udziela wywiadów, udziela się w mediach społecznościowych. Podobno zajmowała się hipnotyzerstwem i pracowała jako promotorka KSW Ring Girls.

Reżyserką filmu jest Barbara Białowąs. Do tej pory jej najgłośniejszym filmem był „Big Love”, który trafił do polskich kin zimą 2012 roku. Główną rolę żeńską zagrała Anna-Maria Sieklucka, dla której „365 dni” to debiut na dużym ekranie. Co ciekawe, debiutantem jest również Michele Morrone, odgrywający postać Massima Torricelliego.

(info wg Polska Times, nasze miasto Poznań)

Dodaj komentarz