Targi za granicą Targi, festiwale

Festiwal Literacki ,,Plac Czerwony” 2020

W tym roku Festiwal Literacki “Plac Czerwony” po raz szósty zgromadzi pisarzy, wydawców, aktorów, muzyków i, oczywiście, czytelników. W dniach 4-7 czerwca. Książki ponownie zapełnią całą przestrzeń głównego placu Federacji Rosyjskiej — od katedry Wasyla Błogosławionego do Muzeum Historycznego.

W kilkunastu miejscach tego głównego święta książki w RF odbędą się setki wydarzeń: spotkania z ulubionymi pisarzami i poetami, przedstawienia muzyczne i teatralne, prezentacje wiodących muzeów w kraju i, oczywiście, nowe książki. Wydawnictwa od Kaliningradu do Władywostoku zaprezentują swoje nowości.

Zgodnie z tradycją w dniu urodzin Aleksandra Siergiejewicza Puszkina, 6 czerwca, wszyscy, którzy kupią książkę na Placu Czerwonym, otrzymają w prezencie ekslibris Festiwalu z profilem poety.

Festiwal Literacki “Plac Czerwony” organizowany jest przez Federalną Agencję ds. Druku i Informacji Masowej oraz Rosyjską Izbę Książki przy wsparciu Ministerstwa Kultury RF, Ministerstwa Edukacji i Nauki RF oraz władz moskiewskich.

(info wg Pro-Books.ru)

Dodaj komentarz