Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

Zakamarki i Pippi Pończoszanka

Wydawnictwo Zakamarki od 2007 roku wydaje książki obrazkowe Astrid Lindgren. Dotychczas nakładem tej oficyny ukazało się 26 tytułów tej autorki, w tym 6 książek o Pippi z ilustracjami Ingrid Vang Nyman (wyjątek: Ucieczka Pippi): Czy znasz Pippi Pończoszankę?, Ucieczka Pippi [z fotosami z filmu], Pippi się wprowadza i inne komiksy, Pippi zawsze sobie poradzi i inne komiksy, Pippi na wyspie Kurrekurredutt oraz Kolorowanka Pippi Pończoszanki. W przypadku dwu ostatnich wymienionych tytułów nakłady są wyczerpane.

Z okazji urodzin Pippi w Zakamarkach w MAJU ukażą się następujące nowości:
– trzeci tom komiksów o Pippi Pończoszance: Pippi nie chce być duża i inne komiksy (pierwszy tom został wydany na 70-lecie Pippi, tak więc trzecim wydawnictwo zamyka cykl na 75-lecie)
– wcześniej w Polsce niepublikowane opowiadanie: Pippi w parku ((książka obrazkowa z ilustracjami Ingrid Vang Nyman)
– przemówienie Astrid Lindgren wygłoszone podczas odbierania Nagrody Księgarzy Niemieckich w 1978, w którym autorka całym sercem staje w obronie dzieci – przeciwko przemocy i karom cielesnym. Łączy się to wspaniale z dewizą Pippi, że ten, kto jest silny, powinien też być bardzo dobry. [kwiecień]

Zarówno Ambasada Szwecji, jak i Zakamarki, a także inni wydawcy Pippi będą organizować różne działania w związku z urodzinami Pippi. W Szwecji również wiele wydarzeń – m.in. musical “Pippi at Cirkus” wyprodukowany przez Björna Ulvaeusa (ABBA) i Cirkus Cirkör.

Będziemy na bieżąco informować o programie wydarzeń w Polsce i w Szwecji.
(info wg Zakamarki)

Dodaj komentarz