Promocje książek Różne

Spotkanie z Carlem Honoré, autorem książki “Siła wieku. Szczęśliwe życie w epoce długowieczności”

Wydawnictwo Drzewo Babel oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie z CARLEM HONORÉ i premierę jego najnowszej książki pt. Siła wieku. Rozmowę poprowadzi Artur Wolski, a tłumaczyć ją będzie Łukasz Witczak, który jest także autorem przekładu książki Siła wieku. Fragmenty tekstu przeczyta Helena Norowicz.

W głośnej na cały świat Pochwale powolności Carl Honoré uchwycił ducha naszej epoki. W swojej nowej książce opisuje inny ważny trend: rewolucyjną i bardzo potrzebną zmianę w naszym podejściu do starzenia się.

Na to, że się starzejemy, nie ma rady. W epoce długowieczności możemy jednak starzeć się lepiej niż nasi przodkowie. Carl Honoré jeździ po świecie i rozmawia z pionierami zmian w myśleniu o starości. Przygląda się kulturowym, medycznym i technologicznym trendom, które pomogą nam w pełni korzystać z dłuższego życia. Pokazuje, że czas skończyć z uprzedzeniami i stereotypami na temat różnych grup wiekowych. Porzućmy schemat, który każe nam uczyć się za młodu, pracować w średnim wieku, a odpoczywać na stare lata. Nauka, praca, odpoczynek, troska o innych, wolontariat, zabawa i kreatywność mogą być integralną częścią naszego życia na każdym jego etapie.

Siła wieku to nowe spojrzenie na nasze dotychczasowe myślenie o edukacji, służbie zdrowia, pracy, designie, związkach oraz polityce. To ważna, inspirująca lektura i drogowskaz dla tych, którzy w bagażu lat chcieliby widzieć błogosławieństwo, a nie balast.

Aby wziąć udział w wydarzeniu 11 marca (godz. 18:30) należy wypełnić formularz do 6 marca.

– widzowie (kliknij tutaj)
Liczba miejsc ograniczona. Prześlemy potwierdzenie wpisania na listę gości najpóźniej do 9 marca.

UWAGA: spotkanie będzie rejestrowane foto i video!


Carl Honoré

Carl Honoré ur. 29 grudnia 1967 roku w Szkocji. Dziennikarz i publicysta, laureat wielu nagród. Urodził się w Szkocji, ale za swoje rodzinne miasto uważa Edmonton w Kanadzie. Po studiach (historia i italianistyka) pracował z dziećmi ulicy w Brazylii. Pisał na temat Europy i Ameryki Południowej m.in. na łamach „Economist”, „Observer”, „Guardian”, „Time Magazine”, „National Post”. Jest jednym z twórców ruchu Slow.
„Międzynarodowy krzewiciel idei czasu wolnego” według „Newsweeka”. „Długo oczekiwany rzecznik spowolnienia” według „The Wall Street Journal”. Poza częstymi występami w radiu, telewizji i na odczytach w wielu krajach, prowadzi wykłady na uniwersytetach i bierze udział w dyskusjach publicznych. Mieszka w Londynie z żoną, również publicystką, i dwójką dzieci.
Zadebiutował Pochwałą powolności, w której zajął się przymusem pośpiechu i pojawiającą się tendencją wyhamowania tempa życia. Jak napisano w „Financial Times”, stała się ona tym, czym dla komunizmu był Kapitał. Inne książki to Pod presją, Bez pośpiechu i Siła wieku.

(info Kino Atlantic)

Dodaj komentarz