Księgarnie

W Paryżu nowa księgarnia sprzedaje wiersze na… gramy

Niedawno otwarta księgarnia w sercu Dzielnicy Łacińskiej w 5. Dzielnicy Paryża specjalizuje się w powieściach zagranicznych i francuskich, przyciąga jednak uwagę jako miejsce sprzedaży poezji na… gramy

Pośrodku księgarni o powierzchni prawie 50 m.kw. stoi stara waga, a obok luźne strony z wierszami – dzieła wielkich mistrzów poezji z całego świata.

Tak oryginalną sprzedaż poezji zaproponowała Pascale Brunel, kierownik sklepu. Ponieważ poezja sprzedaje się bardzo słabo wpadła na pomysł, aby to sami ludzie mogli układać własne zestawy tomików poetyckich ze swoich ulubionych wierszy. Podobna forma sprzedaży była już wcześniej praktykowana w kilku innych księgarniach – były to pudła, do których wkładało się karty wierszy.

Klienci wybierają arkusze z półek, taki komplet jest ważony i wkładany do teczki. Cena? – 5,80 € za 10 gram, czyli 8 arkuszu wierszy.

Księgarnia łączy wielkich poetów francuskich i zagranicznych wokół wspólnego tematu: “miłość “, a 50 centów z ceny 5,80 jest przekazywane na cel humanitarny.

Wg Lahzara Nahala, dyrektora wydawnictwa Aden, które przygotowuje arkusze z wierszami, pomysł cieszy się dużym zainteresowaniem, zdobywa bardzo dobre opinie. Wydawnictwo myśli też o umieszczenia kilku punktów sprzedaży u sprzedawców kwiatów.

Oferowane wiersze należą, oczywiście, do dzieł wolnych od praw.
(info i zdjęcie ActuaLitté)

Dodaj komentarz