Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

Biografia Woody’ego Allena miała ukazać się w kwietniu

Autobiografia amerykańskiego reżysera Woody’ego Allena miała ukazać się w USA 7 kwietnia. Wydawcą książki Apropos of Nothing miał być Grand Central Publishing, oddział Hachette Book Group. Jednak 6 wydawca ogłosił, że ​​zrywa umowę i zwraca prawa jej autorowi. Oprócz Stanów Zjednoczonych biografia Allena miała ukazać się w Kanadzie, we Włoszech, Francji, Niemczech i Hiszpanii, a następnie w „krajach na całym świecie”.

Wspomnienia miały być opublikowane już ponad 10 lat temu przez wyd. Pinguin, jednak Allen zmienił zdanie. W latach 2018-19 reżyser miał trudności z opublikowaniem książki z powodu stawianych mu zarzutów dot. seksualnego molestowania swej adoptowanej córki Dylan Farrow. Oskarżenie te nowojorski twórca filmowy zawsze odrzucał.

Informację o planowanym wydaniu książki Allena Dylan Farrowa podsumowała następująco: to „kolejny przykład uprzywilejowanej pozycji, jaką daje władza, pieniądze i sława”.

Decyzja o rezygnacji z wydania książki zapadła następnego dnia po odejściu 70 pracowników Hachette, którzy opuścili swoje biura w Nowym Jorku na znak protestu przeciwko jej publikacji.

(info wg Libres Hebdo, zdęcie:  Photo WIKICOMMONS / CC BY-SA 4.0, Adama Bielawski)

One thought on “Biografia Woody’ego Allena miała ukazać się w kwietniu

Dodaj komentarz