Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy Zapowiedzi wydawnicze

Autobiografia Woody’ego Allena za kilka dni w księgarniach

Wydaje się, że dopiero co pisaliśmy o perypetiach z wydaniem wspomnień Woody’ego Allena, a już mamy polskie wydanie tej książki – À propos niczego trafi do księgarń 10 listopada. Wydawcą jest Dom Wydawniczy REBIS.

Z wyjątkową gawędziarską pasją Allen prowadzi nas od dzieciństwa i młodości na Brooklynie, przez pracę scenarzysty w programie Sida Ceasara i komika stand-upowego, aż po pierwsze próby aktorsko-reżyserskie i rozkwit – trwającej sześćdziesiąt lat – kariery w przemyśle filmowym.

Na kartach tej niecodziennej autobiografii wielkie nazwiska mieszają się z błahostkami, naiwne zachwyty z bagażem życiowych doświadczeń, a kino ma godnego rywala w postaci muzyki jazzowej.

Ta intymna i często humorystyczna historia znajduje się na listach bestsellerów takich czasopism jak „New York Times”, „USA Today”, „Los Angeles Times” i „Publishers Weekly”

Warto też dodać, że 24 listopada pojawi się też audiobook A PROPOS NICZEGO w interpretacji Artura Barcisia.


Woody Allen – scenarzysta, reżyser, aktor i pisarz. Karierę rozpoczynał jako komik stand-upowy. Mieszka na Upper East Side, na Manhattanie z Soon-Yi, jego żoną od dwudziestu dwóch lat, i ich dwiema córkami – Manzie i Bechet. Jest gorliwym miłośnikiem jazzu i kibicem sportowym. Żałuje, że nie nakręcił nigdy wielkiego filmu, ale mówi, że wciąż próbuje. Spośród jego książek Dom Wydawniczy REBIS opublikował zbiory opowiadań Czysta anarchia i Obrona szaleństwa oraz zbiór sztuk teatralnych Allen na scenie.

(info wg Rebis)

Dodaj komentarz