Hurt/księgarstwo Różne

“Dżuma” Alberta Camusa sprzedaje się bardzo dobrze

Niespodziewany efekt koronawirusa odnotowano również w Polsce. W ciągu ostatnich dwóch tygodni sprzedaż Dżumy Alberta Camusa wzrosła niemal pięciokrotnie – informuje dystrybutor książek ​ OSDW Azymut.


Dżuma powraca na listę bestsellerów nie tylko we Francji i we Włoszech. Podobny efekt koronawirusa jest już zauważalny w Polsce. W porównaniu do roku ubiegłego w okresie 17 lutego – 5 marca 2020 dystrybutor książek OSDW Azymut sprzedał co najmniej pięć razy więcej egzemplarzy słynnej powieści Alberta Camusa. W tym czasie książkę francuskiego noblisty w przekładzie Joanny Guze (wyd. PIW) zamawiały najczęściej księgarnie stacjonarne i księgarnie internetowe, co oznacza, że nagły wzrost sprzedaży jest najprawdopodobniej związany z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa. Wcześniej Dżuma – jako lektura szkolna – była kupowana najczęściej przez biblioteki.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni na listę bestsellerów dystrybutora trafiła również Dżuma w formie audiobooka oraz takie tytuły jak Miłość w czasach zarazy Gabriela Garcíi Márqueza czy Wirusologia – podręcznik akademicki Wydawnictwa Naukowego PWN przedstawiający najnowsze teorie dotyczące pochodzenia, ewolucji i zwalczania wirusów.


OSDW Azymut (Grupa PWN) jest jednym z największych dystrybutorów książek w Polsce. Firma świadczy usługi dystrybucyjno-logistyczne na polskim rynku wydawniczo-księgarskim od 1999 roku, zajmuje się sprzedażą hurtową książek, audiobooków, a także gier i zabawek. W 2012 roku firma uruchomiła nową usługę – drukarnię cyfrową z możliwością druku na żądanie (POD). Dystrybutor jest także organizatorem wydarzenia ​ Noc Księgarń​ .


(info OSDW Azymut / azymut.pl)

Dodaj komentarz