Targi za granicą Targi, festiwale

Bolonia odwołana

Ze względu na epidemię koronawirusa organizatorzy 57. Targów Książki dla Dzieci w Bolonii zdecydowali się przełożyć imprezę – wczoraj jednak tegoroczna edycja została ostatecznie odwołana.


Elena Pasoli, która kieruje targami, 11 marca powiadomiła media o decyzji organizatorów: Niestety rozprzestrzenienie się epidemii koronawirusa zarówno we Włoszech, jak i na świecie, zniszczyło wszelkie nadzieje na zorganizowanie targów nawet w niedawno ogłoszonym terminie. Podjęliśmy decyzję, aby nie czekać dłużej i działać teraz, by umożliwić wszystkim oczekiwanym społecznościom zawodowym – wydawcom, autorom, ilustratorom, projektantom, twórcom treści cyfrowych, agentom, licencjodawcom i licencjobiorcom – zmianę swoich planów.

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z prawdziwą sytuacją kryzysową – powiedział Antonio Bruzzone, dyrektor generalny Bologna Fiere – która dotyczy nie tylko naszego kraju, ale niestety ma wymiar międzynarodowy. Konieczność ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa spowodowała wprowadzenie ścisłych ograniczeń w podróżach między krajami, co ma znaczący wpływ na wszystkie formy działalności gospodarczej.

(info Instytut Książki)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *