Targi za granicą Targi, festiwale

Bolonia odwołana

Ze względu na epidemię koronawirusa organizatorzy 57. Targów Książki dla Dzieci w Bolonii zdecydowali się przełożyć imprezę – wczoraj jednak tegoroczna edycja została ostatecznie odwołana.


Elena Pasoli, która kieruje targami, 11 marca powiadomiła media o decyzji organizatorów: Niestety rozprzestrzenienie się epidemii koronawirusa zarówno we Włoszech, jak i na świecie, zniszczyło wszelkie nadzieje na zorganizowanie targów nawet w niedawno ogłoszonym terminie. Podjęliśmy decyzję, aby nie czekać dłużej i działać teraz, by umożliwić wszystkim oczekiwanym społecznościom zawodowym – wydawcom, autorom, ilustratorom, projektantom, twórcom treści cyfrowych, agentom, licencjodawcom i licencjobiorcom – zmianę swoich planów.

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z prawdziwą sytuacją kryzysową – powiedział Antonio Bruzzone, dyrektor generalny Bologna Fiere – która dotyczy nie tylko naszego kraju, ale niestety ma wymiar międzynarodowy. Konieczność ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa spowodowała wprowadzenie ścisłych ograniczeń w podróżach między krajami, co ma znaczący wpływ na wszystkie formy działalności gospodarczej.

(info Instytut Książki)

Dodaj komentarz