Rynek wydawniczy

Technika: WordToEPUB

Z pewnością wielu twórcom-pisarzom i wydawcom marzy się wydawanie swych publikacji w wersjach mobilnych – w formacie EPUB na laptopy, tablety i smartfony. Nie każdy posiada stosowne do tego oprogramowanie, a przygotowanie pliku tego typu na zewnątrz kosztuje. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, konsorcjum Daisy, które pracuje nad dostępnością książek w formacie cyfrowym, wprowadza na rynek nowe praktyczne narzędzia – WordToEPUB. Jak sama nazwa wskazuje, jest to program pozwalający na szybkie i proste konwertowanie plików Word w format EPUB 3.

Opracowana z Microsoftem aplikacja ukazała się w marcu tego roku. Program pozwala na konwertowanie jednego lub więcej plików Word jednocześnie, wybierać je jeden po drugim i konwertować je prawym przyciskiem myszy, a nawet eksportować bezpośrednio z Worda, używając dodatkowego paska narzędzi. WordToEPUB może być używany w trybie „Prostym” – szybkie konwertowanie plików Word w format EPUB, oraz „Zaawansowanym” – program zapewnia kontrolę nad okładką, językiem, grafiką strony (fonty, stopień pisma, układ stron).

WordToEPUB jest dostępny bezpłatnie, interfejs przygotowany jest w językach angielskim, francuskim, hiszpańskim, portugalskim i holenderskim: narzędzie może oczywiście konwertować pliki w wielu innych języków.

Obecnie dostępna jest Wersja 1.0 WordToEPUB; planowany jest dalszy rozwój tego narzędzia.

WordToEPUB można pobrać pod tym adresem.

(źródło Daisy)

Dodaj komentarz