Filmy Rynek wydawniczy

Sherlock Holmes w Rosji

Videoservice START ogłosił zakończenie prac nad serialem Sherlock w Rosji.


W filmie o przygodach legendarnego detektywa w Imperium Rosyjskim czasów Aleksandra III aktor Maxim Matwiejew ubrał płaszcz Sherlocka Holmesa a Konstantin Bogomołow – mundur naczelnika policji.

W tej historii Sherlock Holmes podąża śladem Kuby Rozpruwacza. Maniak zamordował już kilka kobiet w Londynie, za każdym razem zostawiając detektywowi wiadomości na miejscu zbrodni. Dochodzi do walki z zabójcą, podczas której ranny zostaje dr Watson, po czym bandyta zbiega do… Imperium Rosyjskiego. Detektyw rusza więc do Petersburga, gdzie nikt nie słyszał o metodzie dedukcji, a metody londyńskiego detektywa nie są traktowane poważnie. W stolicy Rosji osiada na ulicy Piekarskiej (petersburska Baker Street) i z miejscowym lekarzem Karcewem rozwikłuje straszne zbrodnie, pomimo trudności stawianych im przez policję w osobie naczelnika Trudnego.
W serialu Holmes ma też uroczą pomocnicę – Sophi, z którą detektywa połączy coś więcej niż wspólna walką ze zbrodnią.

W roli dr. Karcewa – Władmimir Miszukow, miejscowego Leystreda gra Paweł Majkow, Sophi to Irina Starszenbaum. Jest też główny rywal Holmesa – naczelnik policji Znamienski, czyli „rosyjski Moriatti”. W tej roli – Konstantin Bogomołow.

Reżyserem projektu jest Nurbek Egen, serial nakręcono latem 2019 roku w Petersburgu i okolicach, w tym w słynnej rezydencji A.A. Połowcowa na Bolszoj Morskoj, we wspaniałych wnętrzach XIX wieku.

Sherlock w Rosji jest wspólnym projektem videoservice START oraz firmy producenckiej “Sreda”.
(źródło i zdjęcie videoservice START)

Dodaj komentarz