Hurt/księgarstwo Różne

Książka na telefon – wesprzyj księgarnie

Badania przeprowadzone w dniach 17-22 marca 2020 wśród właścicieli 100 księgarń stacjonarnych wskazują na raczej mało optymistyczną przyszłość. Na pytanie “Czy księgarni grozi bankructwo, jeśli stan epidemii potrwa do połowy kwietnia?”, tak odpowiedziało 41%, być może – 49,2%, nie – 9,8%.

Pamiętajmy: księgarnie stacjonarne to nie tylko sklepy z książkami – w 2019 roku księgarnie zorganizowały co najmniej 1000 bezpłatnych wydarzeń literackich dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. lokalne księgarnie stacjonarne to firmy rodzinne – w przeciwieństwie do sieci większość z nich nie przetrwa epidemii ze względu na drastyczny spadek sprzedaży książek.

Czy i jak można można pomóc tego typu księgarniom?

Dystrybutor książek OSDW Azymut zainicjował i sfinansował akcję dotarcia z zamówieniami książek do księgarń (bez względu na to czy dana księgarnia współpracuje z Azymutem czy też nie). Na stronie http://ksiazkanatelefon.pl/ czytelnicy znajdą wykaz księgarń – wystarczy znaleźć swoją najbliższą i kliknąć. Z księgarnią kontaktujemy się mailowo, telefonicznie lub przez media społecznościowe, informujemy ją, że dzwonimy z akcji Książka na telefon i pytamy o tytuł, którego szukamy, możemy też poprosić księgarza o rekomendacje (możemy np. poprosić o zdjęcia regałów lub transmisję live z księgarni!).
Księgarnie biorące udział w akcji zachowują wszelkie środki ostrożności zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Zapraszamy na stronę http://ksiazkanatelefon.pl/

Lista księgarń będzie aktualizowana.

(źródło (OSDW Azymut)

Dodaj komentarz