Różne Rynek wydawniczy

Powstają kolejne gry komputerowe inspirowane literaturą

Już nie tylko Wiedźmin Andrzej Sapkowskiegoo, ale też powieść Stanisława Lema, Franza Kafki – studia inwestują w gry komputerowe, które przy okazji promują literaturę.


Przykład Wiedźmina, który z kart cyklu książek zszedł na ekrany telewizyjne i monitory komputerowe, dając ich twórcom solidna dawkę pieniędzy, przyczynił się chyba do sięgnięcia przez studia po inne książki. I tak studio Starward Industries S.A. (niezależny deweloper gier widoe z Krakowa) pracuje nad grą opartą na powieści Stanisława Lema. Która to będzie, nie wiadomo, na stronie firmy widnieje tylko tajemniczy napis: “Studio pracuje nad grą fabularną na licencji powieści Stanisława Lema. Więcej informacji wkrótce”. Wiadomo tylko, że elementem gry będzie tajemnicza planeta, przygody kosmonautów, trudne decyzje natury moralnej, natomiast jej premierę zaplanowano na 2021 rok – stulecie urodzin Stanisława Lema.

Natomiast firma Ovid Works – niezależne studio gier wideo z Warszawy – pracuje nad grą inspirowaną powieściami Franza Kafki, przede wszystkim Przemianą. Na stronie studia czytamy, że gracz wcieli się w rolę sprzedawcy Gregora Samsy, który budzi się i z przerażeniem stwierdza, że stał się robakiem. “Teraz przemierzać będzie zarówno przyziemne, jak i fantastyczne miejsca, podczas gdy Samsa zmaga się z egzystencjalnym kryzysem. Gra celowo koncentruje się na humorze i absurdzie sytuacji, a wspaniałe, ręcznie rysowane tekstury sprawiają, że odkrywanie tego mikrokosmosu to prawdziwa przyjemność”.
(ap, zdjecie ze strony Ovid Works )

Dodaj komentarz