Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

Nowośc Bratniego Zewu na Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia 2020 – w Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – w Bratnim Zewie premiera bajki nie tylko dla najmłodszych Funio i tajemnica radości, czyli spotkanie z o. Wenantym Katarzyńcem. Autorką książki jest Anna Barasińska.

Pan Jezus mówi, że mamy stać się jak dzieci (por. Mt 18,3). Dziecko otwiera szeroko oczy i zdumiewa się, jest ufne, radosne, prawdziwe, umie wielkodusznie kochać i bez znużenia biegnie przed siebie… Taki jest zajączek Funio, który stał się bohaterem opowieści. Zaintrygowany stawia często bardzo trudne pytania. Na szczęście spotyka kogoś, kto – raz słowem, innym razem poprzez swoje zachowanie – udziela odpowiedzi. To właśnie ojciec Wenanty Katarzyniec, cichy franciszkanin z Kalwarii Pacławskiej, pokorny i pogodny, dziś znany jako wspaniały orędownik u Boga. Opowieść o Funiu pozwala nie tylko najmłodszym poznać o. Wenantego, który do końca zachował w sobie dziecięcą radość.

Anna Barasińska – żona i mama pięciorga dzieci, członkini Domowego Kościoła, polonistka i kaligraf. Uwielbia literaturę dla dzieci, gry planszowe i teatr.

(info Bratni Zew)

Dodaj komentarz