Różne Rynek wydawniczy

Prezent bez wychodzenia z domu?

Jakie prezenty dla bliskich można zrobić nie wychodząc z domu, radzi serwis Prezentmarzeń.


Epidemia koronawirusa powoduje przymusową izolację społeczną. Nie spotykamy się z przyjaciółmi, z rodziną poza domem, a przecież nasi bliscy również w tym czasie obchodzą imieniny, urodziny czy ważne dla nich rocznice. Nie mamy aktualnie możliwości, aby osobiście wręczyć im okolicznościowy prezent. Są jednak rozwiązania, które pozwalają zrobić miłą niespodziankę bliskim bez wychodzenia z domu.

Zamknięte do odwołania galerie handlowe sprawiają, że wydaje się, iż jesteśmy skazani na zakup upominku online. Mamy do dyspozycji możliwość zamówienia wybranego, materialnego prezentu przez Internet z dostawą do domu. Warto jednak w aktualnej, nietypowej sytuacji poszukać upominku, który sprawi, że bliska nam osoba pozostając w domu na kwarantannie, będzie mogła zdobyć wartościowe umiejętności, cenną wiedzę lub po prostu się zrelaksować. Taką możliwość daje prezent w postaci kursu, warsztatu online lub innej formy, zrealizowanej w postaci vouchera, który możemy przekazać drogą elektroniczną.

Jak wynika z sondy serwisu Prezentmarzeń, co trzeci Polak zdecydowanie woli kupowanie upominków niż ich otrzymywanie, ponieważ dzięki temu może uszczęśliwić drugą osobę. Podarowanie prezentu, który może wywołać pozytywne emocje nabiera aktualnie szczególnego wymiaru, gdy jesteśmy narażeni z powodu pandemii na silny stres, a coraz więcej osób odczuwa spadek nastroju. Oto kilka pomysłów, które mogą Was zainspirować, aby sprawić bliskiej osobie niespodziankę na odległość, z której będzie mogła od razu skorzystać.

Kultura w prezencie

Osobie, która jest miłośnikiem książek, a do tej pory wciąż miała zbyt mało czasu na ich czytanie czy słuchanie, można podarować voucher na przykład na nieograniczony dostęp do ebooków i audiobooków. Ebooki i audiobooki to wygodna forma czytelnictwa, która coraz częściej zastępuje tradycyjne książki. Wśród dostępnych tytułów można znaleźć pozycje zagranicznych oraz polskich autorów. Baza ebooków i audiobooków to z wiele kategorii zaczynając od romansów, kryminałów i literatury faktu poprzez poradniki oraz literaturę dla dzieci i młodzieży, a kończąc na poezji i dramatach. Każdy znajdzie odpowiednią lekturę dla siebie. Ebooki i audiobooki dają możliwość łatwego dostępu do ulubionych książek na czytniku, smartfonie, tablecie oraz komputerze.

Spotkanie z dietetykiem online

W domu jemy dużo, zwykle zbyt dużo. Aby uniknąć nadwagi  warto zbilansować swoją dietę i można to zrobić w formie konsultacji online. Konsultacja dietetyczna może obejmować plan diety, treningu lub diety i treningu. Plan sporządzany jest w oparciu o szczegółową ankietę uzupełnianą przez osobę obdarowaną, na podstawie której specjalista przygotowuje dietę lub trening na okres na przykład 8 tygodni. Obdarowywany otrzyma stosowane wytyczne w formie pisemnej wraz z linkami do filmów z poszczególnymi ćwiczeniami.

Czas na nowy język

Czas spędzany w domu warto wykorzystać na rozwijanie zainteresowań i pasji, na które do tej pory zawsze brakowało nam czasu. To choćby  nauka  języka obcego. Prezentem będzie tu dostęp do wybranej platformy e-learningowej z materiałami edukacyjnymi.

Produkcja własnego mydła

Upominek realizowany w formie warsztatu tworzenia mydła online docenią miłośnicy kosmetyków naturalnych. Osoba obdarowana otrzyma dostęp do specjalnie przygotowanej platformy z warzstatami. Znajdują się na niej szczegółowe filmy instruktażowe oraz materiały ze wszystkimi niezbędnymi wskazówkami.


Wybór atrakcji realizowanych online, które mogą posłużyć jako inspiracje na upominki dla bliskich w czasie trwającej pandemii, jest całkiem spory. Znając upodobania i zainteresowania wybranej osoby, możemy sprawić jej miłą niespodziankę z okazji imienin, urodziny lub bez okazji, nie wychodząc z domu. – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

(źródło Prezentmarzeń)

Dodaj komentarz