Rynek wydawniczy

Ministerstwo Kultury i Cyfrowa Polska ze wspólnym projektem – #Kulturawsieci

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wspólnie ze Związkiem Cyfrowa Polska zapraszają artystów i instytucje kultury na platformę Patronite.pl, gdzie powstała specjalna kategoria #Kulturawsieci dedykowana twórcom. Ma ona ułatwić prezentowanie i upowszechnianie dorobku artystycznego w Internecie oraz pozyskiwanie od osób prywatnych wsparcia w postaci grantu finansowego.


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Związek Cyfrowa Polska oferują wsparcie techniczne i merytoryczne artystom, którzy będą chcieli skorzystać z tej formy prezentacji swojego dorobku. Wybrane dzieła będą prezentowane również na stronie internetowej MKIDN. Obie instytucje będą wspólnie promowały nową platformę prezentacji twórczości artystycznej także na swoich social mediach, ale przede wszystkim na fanpage’u akcji „Kultura w sieci” na Facebooku oraz Twitterze.

Czym jest Patronite.pl?
Patronite.pl to pierwszy polski portal społecznościowy z e-mecenatem, który przy wsparciu Związku Cyfrowa Polska powstał na polskim rynku ponad trzy lata temu. Umożliwia każdemu twórcy zaprezentowanie swojej twórczości w Internecie i jednocześnie daje szansę na znalezienie mecenasów – za pośrednictwem serwisu artyści mogą uzyskiwać od osób prywatnych wsparcie w postaci grantu finansowego. Każdy z użytkowników sieci może być mecenasem wybranego twórcy.

Jak dołączyć do akcji?
W przypadku posiadania profilu na Patronite.pl należy wysłać mail na adres kontakt@patronite.pl, w temacie wiadomości wpisując #Kulturawsieci, a w treści wklejając link do swojego profilu. Profil musi być przypisany przynajmniej do jednej z podanych wyżej kategorii.
Natomiast każdy, kto nie posiada profilu na platformie, musi przed wysłaniem maila zarejestrować się i wypełnić kreator profilu.
Zachęcamy do rejestracji i skorzystania z wyjątkowej szansy na promocję i pozyskanie regularnego wsparcia od swoich Patronów.

Dodatkowych informacji udziela:
Higher Media – Agencja PR dla Związku Cyfrowa Polska
Łukasz Antkiewicz
lukasz.antkiewicz@highermedia.pl
501 772 870

Akcja, będąca częścią kampanii MKiDN „Kultura w sieci”, jest skierowana nie tylko do artystów, którym stwarza szansę zaprezentowania swojej twórczości szerszemu audytorium, ale także do odbiorców kultury, umożliwiając im nawiązanie unikalnych relacji z artystami poprzez wspieranie ich twórczości.


O Związku Cyfrowa Polska
Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego „Cyfrowa Polska” to branżowa organizacja pracodawców o charakterze non-profit, zrzeszająca największe firm z branży RTV i IT – producentów, dystrybutorów i importerów działających na polskim rynku.
Członkami Związku Cyfrowa Polska są AB S.A., Action. S.A., Canon Polska Sp. z o.o., Google Commerce ltd., HP Inc Polska Sp. z o.o., Komputronik S.A., LG Electronics Polska Sp. z o.o, Panasonic Marketing Europe GmbH Oddział w Polsce Sp. z o.o., Samsung Electronics Polska Sp. z o.o., Sony Europe Limited Oddział w Polsce Sp. z o.o., Tech Data Sp. z o.o.

(źródło higher Media)

Dodaj komentarz