Targi Targi w Polsce Targi, festiwale

Wirtualne Targi Historyczne


Ze Stadionu Narodowego do… Internetu. Tegoroczne święto książki będzie wyglądało zupełnie inaczej. Zamiast odwiedzania tradycyjnych stoisk z publikacjami, miłośnicy historii będą mogli bez wychodzenia z domu przeglądać internetowy katalog nowości wydawniczych, biorąc udział w Wirtualnych Targach Historycznych.


Odkąd pandemia koronawirusa niemal sparaliżowała nasze dotychczasowe życie, wiele branż przeniosło swoją działalność do Internetu. Korzystanie z jego zasobów już wcześniej postrzegaliśmy jako zdecydowanie ułatwienie, jednakże to obecna sytuacja wymusiła ekspansję w cyberprzestrzeni i powiększyła wymiar sieciowego życia społecznego. Internet stał się bezpiecznym miejscem do gromadzenia się i wymiany poglądów. W tym trudnym czasie łączy potrzeby uczestników imprez z potrzebami organizatorów; potrzeby kupujących z potrzebami sprzedających. Dlatego też, gdy odwołano popularne w wielu miastach targi książek, portal Histmag.org postanowił zainicjować internetowy odpowiednik tradycyjnych imprez, czyli Wirtualne Targi Historyczne.

Internetowe targi książki historycznej to propozycja portalu Histmag.org na organizację alternatywnego święta książki. We współpracy z 25 polskimi wydawcami oferującymi publikacje historyczne powstał internetowy katalog ponad 100 książek i e-booków. Wszystkie propozycje dostępne są w atrakcyjnych cenach, a rabaty sięgają do 50 procent. Wspomniane targi zostały zainaugurowane 16 kwietnia i potrwają aż do 29 kwietnia. Wszystkie publikacje biorące udział w wydarzeniu można znaleźć na łamach portalu Histmag.org. W sprzedaży wysyłkowej dostępne są bestsellery oraz nowości wydawnicze w następujących kategoriach:

  • Starożytność i średniowiecze
  • Nowożytność i XIX wiek
  • XX wiek (bez II wojny światowej)
  • II wojna światowa
  • Publikacje przekrojowe

Wydawcy przygotowali specjalne rabaty cenowe sięgające aż do 50% – a każde zamówienie to bezpośrednia pomoc dla nich w tym jakże trudnym czasie.

Podczas pandemii, gdy zakup książki w tradycyjnej księgarni jest utrudniony, zamówienie książki przez Internet to bardzo bezpośrednia pomoc dla wydawnictw. Z kolei obniżone ceny oraz zgromadzenie tylu tytułów w jednym miejscu pozwalają Czytelnikom zapoznać się z pozycjami, z którymi wcześniej nie mogli się zaznajomić z różnych powodów. Mam nadzieję, że Targi będą miejscem korzystnego spotkania dla jednych i drugich – mówi Michał Świgoń, wydawca portalu Histmag.org

(info Histmag)

Dodaj komentarz