Odeszli od nas Rynek wydawniczy

Zmarł Luis Sepulveda

3 marca br. poinformowaliśmy Państwa o zarażeniu się koronawirusem przez Luisa Sepulvedę, chilijskigo pisarza, twórcę filmowego i obrońcę praw człowieka. Niestety pisarzowi nie udało się zwalczyć choroby. Zmarł 16 kwietnia w szpitalu. Miał 70 lat.

Pod koniec lutego autor powieści Un viejo que leía novelas de amor (O starym człowieku, co czytał romanse) wziął udział w festiwalu literackim Correntes d’Escritas, który odbył się w Portugalii. Po tym wydarzeniu wraz z żoną spędził kilka dni w mieście Gijón, a następnie wrócił do Hiszpanii, gdzie odczuł objawy zapalenia płuc spowodowane przez wirus.

Zarażonego pisarza umieszczono w szpitalu Universitario Central de Asturias (Huca) w Oviedo, w specjalnym oddziale chorób zakaźnych. Trafiła tam również jego żona, poetka Carmen Janes.

Luis Sepulveda  jest autorem ponad 20 powieści oraz książek dla dzieci. Inne jego znane powieści to  Diario de un killer sentimental seguido (Dziennik sentymentalnego killera), Historia de una gaviota y del gatoo que le enseñó a volar (Historia o mewie i kocie, który uczył ją latać). Po polsku ukazały się m.in. jego powieść Podróż do świata na końcu świata oraz zbiór opowiadań Przegapienia.

(info wg ActuaLitte, pap)

Dodaj komentarz