Różne Rynek wydawniczy

Wolne lektury uzupełniają swoje/nasze zbiory

A oto informacja Wolnych Lektur.


Drodzy Wolnolekturowicze, drogie Wolnolekturowiczki!

Mamy nadzieję, że dobrze wykorzystujecie ten przymusowy czas izolacji i nadrabiacie lekturowe zaległości. 😉

My właśnie tak zrobiliśmy! W ostatnich tygodniach uzupełniliśmy Wolne Lektury o trzy brakujące lektury szkolne. Teraz znajdziecie u nas Legendę o św. Aleksym, Lament świętokrzyski i Dialog mistrza Polikarpa ze Śmiercią.

Ponadto pracujemy już nad nowymi pozycjami, które pojawią się w biblioteczce polonisty i biblioteczce filozoficznej. Mamy wrażenie, że wiele naszych Czytelniczek i Czytelników się z nich ucieszy. 😉

Wystartowała specjalna edycja akcji Czytaj PL pod hasłem #PolećDalej, której jesteśmy partnerem! Dzięki niej Czytelnicy i Czytelniczki zyskali bezpłatny dostęp do 30 książek w formie ebooków i audiobooków. Nie musimy wychodzić z domu, żeby cieszyć się dobrą literaturą! Książki dostępne są za pośrednictwem aplikacji Woblink. Znajdziecie wśród nich również nasze tytuły. 🙂

Niezmiennie również zapraszamy do słuchania Wolne Lektury & Układ z książką. Od poniedziałku do piątku o godz. 12:00 na Facebooku aktorzy i aktorki Teatru Układ Formalny z Wrocławia czytają fragmenty wybranych utworów z Wolnych Lektur.

A jeśli chcecie dowiedzieć się troszkę więcej o tym, jak powstają Wolne Lektury, to zachęcamy Was do przeczytania wywiadu z Pauliną Choromańską, wiceprezeską Fundacji, która odpowiada za działalność biblioteki.

Wciąż zachęcamy do dołączenia do Towarzystwa Przyjaciół Wolnych Lektur. Nie musimy prosić o pomoc w ratowaniu serwisu, ale chcemy go ulepszać oraz publikować dodatkowe pozycje we współpracy z naszymi Czytelniczkami i Czytelnikami. A już pod koniec kwietnia udostępnimy opowiadanie Sylwii Chutnik! Nie czekajcie, wspierajcie nas, a jako pierwsi będziecie mogli je przeczytać! 🙂 Wszystkie informacje znajdują się tutaj.
(info Wolne Lektury)

Dodaj komentarz